Znamy nazwisko pierwszej kandydatki na Burmistrza

28
4091
Irena Chmielowska Radna Rady Miasta Świeradów-Zdrój

Nieco ponad rok pozostał do wyborów samorządowych, które planowane są na kwiecień 2024 roku. Ale już dziś możemy oficjalnie wskazać pierwszą z kandydatek na fotel Burmistrza w regionie.

 

 

Coraz bliżej końca najdłuższej kadencji w najnowszej historii Polski. Za nami już cztery i pół roku rządów obecnych władz gmin. Ale przed nami jeszcze rok. Wybory samorządowe planowane są na kwiecień 2024 roku, aczkolwiek dokładnej daty jeszcze nie podano.

W całym regionie coraz głośniej natomiast słychać o kandydatach na fotel Burmistrza. Niemal w każdej gminie pojawia się swoisty ranking, giełda nazwisk, niemniej do dziś jeszcze nikt nie potwierdził chęci startu. Redakcji Lwówecki.info udało się uzyskać zapewnienie od pierwszej osoby, która otwarcie zadeklarowała start w wyborach samorządowych 2024.

– Potwierdzam zamiar startu w wyborach na Burmistrza Miasta Świeradów- Zdrój – mówi nam Pani Irena Chmielowska, która dała się poznać jako bardzo aktywna radna Rady Miasta Świeradów-Zdrój.

Czy w kurorcie dojdzie do zmian na fotelu Burmistrza? O tym przekonamy się już za rok. Jeżeli znacie innych kandydatów na burmistrzów, informujcie nas na bieżąco.

28 KOMENTARZE

 1. No wreszcie nasz zlotousty Pato-burmistrz bedzie miał konkurencję. Pojawia się jakaś nadzieja,że Szambo Zdrój znów będzie Świeradowem!!! Pani Ireno!!! Mój głos już Pani ma. Podziwiam Pani zachowanie na sesjach : rzeczowość, takt , opanowanie i niezłomność. Tak trzymać

 2. Super wiadomość! Super Kandydatka na burmistrza! Już teraz bardzo dobrze pełni rolę jako Radna Świeradowa-Zdroju. Widać, że przygotowuje się do sesji – merytorycznie zabiera głos! Co najważniejsze jest dociekliwa i nie daje sobie wcisnąć półprawd, niedomówień, mataczenia i komplikowania nawet prosty spraw obecnego burmistrza Marciniaka – piewcy propagandy sukcesu w niemalże każdej kwestii dotyczących miasta. A przecież widać gołym okiem, że w Zdroju dzieje się źle: np. zrzuty fekali do Kwisy – lekceważenie środowiska, apelów mieszkańców i radnych sąsiednich gmin, betonowanie miasta – gigant hotele, apartamentowce , mega zadłużenie…, lekceważenie potrzeb własnych wyborców, mieszkańców – likwidacja dowozu dzieci do szkół, itp, itd.

  Oby Pani Irena wygrała – już teraz ma mój głos!

  • Z całym szacunkiem ale to, że zabiera głos na sesji to jakiś wielki sukces? Chyba dla tych co wystąpienia publiczne traktują jako cud. Jakie sukcesy w pracy na rzecz mieszkańców? Dopiero została radną i poza negowaniem wszystkiego co robi Marciniak nie usłyszałem żadnych konkretów. Najpierw program jako radnej potem może start na burmistrza a nie odwrotnie.

 3. Mieszkańcy Świeradowa-Zdroju mają dość długotrwałego panowania obecnego burmistrza, Rolanda Marciniaka, który rządzi już od 17 lat. Dlatego też, z zadowoleniem przyjmują wiadomość o kandydaturze Ireny Chmielowskiej na stanowisko burmistrza w nadchodzących wyborach.
  Mieszkańcy uważają, że obecny burmistrz zapomniał o ich potrzebach, a władze miasta skupiają się jedynie na interesach inwestorów, a nie mieszkańców. Niewłaściwe zarządzanie nieruchomościami gminnymi przez Marciniaka DO 31.03. 2022 r. ( RADA MIASTA 31.03.2022 r. ODEBRAŁA ZARZRZĄDANIE NIERUCHOMOŚCIAMI)i brak konsultacji społecznych z mieszkańcami tylko potęgują ten problem.
  Popierając kandydaturę Ireny Chmielowskiej, mieszkańcy oczekują, że w przyszłości będzie ona działała na rzecz mieszkańców i ich potrzeb, a nie tylko na korzyść inwestorów. Mieszkańcy apelują także, aby nie dali się zastraszyć przez obecne władze miasta, które prawdopodobnie będą podejmować różne działania przeciwko Irenie Chmielowskiej i jej zwolennikom.

 4. No na 100% się wszystko zmieni . Proszę was nie bądźcie naiwni . Wszystko wygląda pięknie przed wyborami. A budować się będzie jeszcze więcej. I nowa Pani Burmistrz tego nie zmieni .

 5. Czas na zmiany nim Świeradów Zdrój zostanie tylko Świeradowem. Syf brud na deptaku w parku .Mieszkam we Wrocławiu to nasze parki wyglądają zupełnie inaczej . Brak estetyki brak kwiatów brak koszy na śmieci itp . Świeradów Zdrój znam od 40 lat często odwiedzam te miasteczko ale z roku na rok jest coraz gorzej . Miasteczko zmienia się w miasto ja tu szukałam ciszy i kontaktu z przyrodą obecnie jedząc pstrąga w Izerskiej widzę blokowiska i mnóstwo budów

 6. Fajnie , że będziemy mieli wybór. I ci którzy popierają obecnego włodarza i ci którzy chcą zmiany, będą mogli zdecydować. A że Pani Irena jeszcze niczego nie zrobiła ? No cóż, Marciniak też kiedyś był młodym radnym bez dorobku. Panta rei

  • Nieprawda Marciniak całą 4 letnią kadencję jako radny “przelatał” i tylko dlatego, że był wśród ludzi i miał program, miał pomysły wygrał z Szereniukiem 30 głosami. Właśnie w 2006 roku przekonał mieszkańców wejściem w potężne inwestycje, do 2006 roku to miasteczko wyglądało jak u “Ruskich” , płyta paździerzowa i straszące niszczejące domy byłego FWP.

 7. To wcale nie jest prawda, ze mieszkańcy mają dość obecnego Burmistrza. Gdyby tak było, nie wybieraliby jego na kolejne kadencje. Dał się poznać, ze jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Świeradów-Zdrój przed rządami p.Marciniaka był brzydkim i zaniedbanym kurortem uzdrowiskowym, którym przecież też ktoś zarządzał , pytanie jak? Widać naocznie ogromną różnicę w rozwoju na korzyść. Nie tylko w wyglądzie ale i w zaspokajaniu potrzeb mieszkańców( rynek pracy zaspokajony)
  i turystów również. Jak świat długi i szeroki zawsze są i będą zwolennicy i przeciwnicy, to normalne. Natomiast nie od dziś wiadomo, ze Polacy to taki naród, ze nie lubią jak ktoś osiąga sukcesy, ma chęć tworzenia nowego i ma pomysł, jesteśmy zazdrośni i zawistni. Stąd cała nagonka na burmistrza Świeradowa-Zdroju. Aż sie boję pomyśleć, jesli p.Marciniak nie wystartuje w kolejnych wyborach to bedzie powrót do czasów zamierzłych sprzed 2006 r gdzie nic sie nie działo. W głowie się po prostu nie mieści, kto miałaby rządzić Świeradowem.

  • Jest w tym trochę prawdy, ale jak wszedł do polityki w 2006 r. tak zatrzymał się w tym roku. Dziś Świeradów jest zupełnie gdzie indziej i jeżeli zewnętrzne inwestycje wtedy były powiewem świeżego powietrza, tak dziś są nowotworem który zżera tą gminę. Podobnie jak ówcześnie gdy kiepsko było z miejscami pracy, nikt nie zwracał uwagi na brudne układy, i dyktatorski styl zarządzania, tak dziś mieszkańcy oczekują większej przejrzystości i sprawczości w swojej Gminie, czego najlepszym przykładem jest wyemancypowanie się radnych. Podsumować można, że nasza gmina poszła do przodu, m. in. dzięki Marciniakowi, ale on do przodu pójść nie potrafi, dlatego nasza gmina zaczyna być pośmiewiskiem.

  • Co do merytorycznych wypowiedzi wystarczy posłuchać nagrań z sesji. Wtedy będzie można mieć ogląd na radnych i na tą Panią również. Teraz tylko wszystko przeciw Rolandowi, im mocniej tym lepiej. A tu nie o to chodzi. Dla mnie co zrobiła z innymi radnymi na ostatniej sesji to porażka.

 8. Jeszcze trochę wspomnień o Świeradowie z lat 90-tych i początku 2000, wielka nędza, większość mieszkańców poza tymi którzy załapali się na budżetówkę (szkola, nadleśnictwo, UM) i uzdrowisko żyje na konserwach z MOPS i umowach śmieciowych, cwaniacy i moberzy wykorzystują trudne położenie wielu rodzin, poniżają i płacą grosze, Świeradów po 22.00 wygląda jak z mrocznego serialu, ciemno i smutno, paru kuracjuszy siedzi w domu zdrojowym a w sklepach zeszyty kredytowe. Kto w tamtym czasie musiał utrzymać rodzinę ten wie że bez pieniędzy, bez funduszy i rozwoju taka będzie nasza przyszłość.

 9. Jestem mieszkańcem Lwówka, w Świeradowie jestem często i lubię to miasteczko.
  Kocham nasz region i nie jestem w stanie zrozumieć jak można w tych czasach tak traktować Kwisę!
  Czy budowa oczyszczalnie jest aż takim wyzwaniem dla Świeradówa?
  Jezioro jest zanieczyszczone, Świeradów zachowuje się jak wredny sąsiad z,wyższego,, pietra,, co mnie obchodzi że na parterze szambo wybija.
  Mamy piękny teren i nie szanujemy go!
  Mamy tu wszystko co potrzeba dla nas i dla turystów tylko to uszanować!

  Mam taki pomysł aby wylewać fekalia obok domu burmistrza,
  nie powinno mu to przeszkadzać, tak jak uważa on sam uważa że innym to nie powinno przeszkadzać!

 10. Do Mamy ( chyba Marciniaka) i Mieszkanki od urodzenia. Jest takie przysłowie: nie strasz, nie strasz bo się ze…..sz. Proszę, przestańcie nas straszyć, że jak pozbędziemy się Marciniaka to wpadniemy w czarną dziurę biedy i totalnego kryzysu. Na dzień dzisiejszy bardziej boimy się przyszłości z Marciniakiem niż bez niego. Przyszłość z Marciniakiem jest znana : to beztonza , fekalia do rzeki i utrata statusu uzdrowiska. Bez tego pana nie zniknie gondola, Skay Walk czy istniejace już obiekty hotelowe. Zniknie za to pogarda dla mieszkańców i ich potrzeb, zniknie puszczanie fekali do Kwisy, pojawi się może czystość ulic, więcej koszy, kwiatów, mieszkania komunalne . Jak długo Marciniak będzie burmistrzem będzie to miasto inwestorów, a nie mieszkańców, turystów czy kuracjuszy. A budowanie i tak będzie trwało bez Marciniaka jeszcze kilka lat, bo dopuścił by wydano wiele pozwoleń na budowę dużych obiektów

 11. Po pierwsze nikt nie straszy, to ciekawe że racjonalne argumenty odbierasz jako straszenie, problem z opozycją jest taki, że nic nie proponują. Nie czytam nie słyszę jaką mają wizję miasta. Dlaczego używasz manipulacji “mieszkańcy”?Zapytałaś wszystkich czy czują się pogardzani? Ja się tak nie czuję a jestem mieszkańcem. Jeżeli chcecie zmiany to przedstawcie pomysły i ich finansowanie bo samym używaniem słów: szambo, pogarda, Rolex powodujecie, że jesteście odbierani jako,,populistyczni krzykacze”.

 12. Opozycja to w pierwszej kolejności będzie musiała posprząta ten totalny chaos ,żeby nie powiedzieć syf, jaki po Marciniaku zostanie. Naprawić stosunki z sąsiadami,otworzyć miasto na mieszkańców, kuracjuszy i turystów. To się nazywa poprawa jakości funkcjonowania. Termin którego Rolex nie rozumie, ale może tak być że go wpisze do swojego programu. To nie bedzie nic nowego w jego karierze : kłamstwa, zaprzeczenia, manipulacje, nieudolne naśladownictwo to chleb powszedni miłościwie nam panującego. A my potrzebujemy prawdziwego gospodarza, ojca gminy, kogoś kto będzie mam służył, nas słuchał, a nie bufona , któremu się wydaje że wszystkie rozumy pozjadał, i nieudacznika ,który marnuje nasze publiczne pieniądze. A na te jego sztuczki to się coraz mniej ludzi nabiera.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here