Zwróciła znalezione kilkadziesiąt tysięcy złotych

0
1732

Do Komisariatu w Jeleniej Górze zgłosiła się jeleniogórzanka, która znalazła na przystanku kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnych walutach. Kobieta, która zostawiła je na przystanku, zawsze zabiera ze sobą wszystkie pieniądze z domu.

 

 

Uczciwa jeleniogórzanka na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze znalazła sporą ilość gotówki w walucie polskiej i obcej. Kobieta zgłosiła znalezienie pieniędzy policjantom, którzy ustalili i odnaleźli kobietę, która przez przypadek pozostawiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na przystanku. Okazało się, że kobieta zawsze wychodząc z domu zabierała ze sobą swoje oszczędności w gotówce w obawie przed kradzieżą w domu.

Uczciwa jeleniogórzanka otrzymała znaleźne, a swoją postawą udowodniła, że są na świecie osoby, którym los innych nie jest obojętny.

Przypominamy, przysłowie „znalezione, nie kradzione” wciąż pozostaje jedynie przysłowiem. Za przywłaszczenie sobie znalezionej cudzej rzeczy, której wartość nie przekracza 500 zł odpowiada się jak za wykroczenie, z kolei jeżeli wartości przywłaszczonej rzeczy przekracza 500 zł, wówczas popełnia się przestępstwo.

-/24jgora.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here