Zobacz, jak wygląda nowy samochód ratowniczo- gaśniczy. WIDEO

0
887

Jeszcze pachnie nowością, ale wkrótce wyjedzie do akcji. Nowy wóz strażacki zastąpił wysłużony osiemnastoletni samochód. Z pewnością pomoże strażakom w niesieniu pomocy, ratowaniu mienia oraz ludzkiego zdrowia i życia.

 

Wczoraj informowaliśmy o odebraniu od producenta nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego na podwoziu MAN-a i jego dotarciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Dzięki uprzejmości Pana Komendanta mieliśmy okazję jako jedni z pierwszych zobaczyć ten samochód. Wraz z nami pojazd oglądali także strażacy.

– Jest to samochód MAN TGM.18.320. Jest to samochód o mocy 320 KM. Jest z napędem 4×4. Jest wyposażony w zbiornik 3000 litrów wody, 300 litrów środka pianotwórczego. Posiada na wyposażeniu wyciągarkę, maszt oświetleniowy, całe wyposażenie pożarnicze i sprzęt ratownictwa technicznego. – usłyszeliśmy od mł. bryg. Andrzeja Więdłochy Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim, który po raz kolejny zapewnił, że pojazd ten będzie służył w jednostce, jako samochód pierwszowyjazdowy i zastąpi on samochód Star/Man, który zostanie przekazany do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobocie.

Jeszcze kilka dni samochód ten w oczekiwaniu na dopełnienie formalności spędzi w garażu. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu będzie go można zobaczyć na drogach powiatu lwóweckiego.

Oby jak najrzadziej musiał wyjeżdżać i nigdy nie zawiódł strażaków!

Obejrzyj, krótki materiał wideo i zobacz jak wygląda nowy wóz strażaków z PSP w Lwówku Śląskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here