Nowy samochód trafił do strażaków z PSP w Lwówku Śląskim

1
1452
fot.: kpt. Wojciech Mazurek

Na ten dzień czekali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim ale także naszych jednostek OSP, jak również zwykli mieszkańcy. Wreszcie jest!

 

Po samochód do Kielc pojechali asp. Paweł Sokołowski i kpt. Wojciech Mazurek. Z nowym wozem do Lwówka Śląskiego dotarli dziś w nocy. Jest to średni samochód ratowniczo- gaśniczy na podwoziu MAN TGM.18.320.

– Samochód posiada silnik o mocy 320 koni mechanicznych i napęd 4×4. Zabudowa pożarnicza wykonana została przez kielecką firmę Moto-Truck. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów i zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 300 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności 2900 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia o wydajności 470 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy i wyciągarkę. – wyjaśnia mł. bryg. Andrzej Więdłocha Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim.

Jak już wcześniej wspominaliśmy na stronach Lwówecki.info nowy pojazd zastąpi wysłużony, osiemnastoletni, ale w pełni sprawny i użytkowany dziś przez lwóweckich strażaków samochód. Ten trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobocie, o czym zapewniał bryg. mgr inż. Mariusz Mróz Komendant Powiatowy PSP w Lwówku Śląskim.

– Mamy porozumienie z panią burmistrz, która zobowiązała się, że za przekazanie tego auta wesprze nas na zakup samochodu ciężkiego dla PSP. – mówił nam w listopadzie ubiegłego roku Pan Komendant.

-/Zdjęcia kpt. Wojciech Mazurek KP PSP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here