Zobacz, ile z Polskiego Ładu otrzyma gmina Lwówek Śląski

5
1407
zdjęcie poglądowe

Dziś, to jest 25 października 2021 roku poznaliśmy wyniki pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Według rządzących ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków. Samorządy mają w nim dostać do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno- kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i gospodarowanie odpadami.

Jak tłumaczy wojewoda dolnośląski od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

Gmina Lwówek Śląski takie trzy wnioski złożyła o czym informowaliśmy Państwa w sierpniu br. Jej władze wnioskowały o środki na:

  • Budowa Publicznego Przedszkola wraz z Klubem dziecięcym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim – przewidywana wartość inwestycji: 13.500.000,00 zł;
  • Przebudowa ulic Orzeszkowej, Traugutta, Browarnej, Malinowskiego, Zamkowej, Szkolnej, Stogryna i Murarskiej wraz z przebudową oświetlenia i kanalizacji deszczowej – przewidywana wartość inwestycji: 9.900.000,00 zł;
  • Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rakowice Małe i Rakowice Wielkie – przewidywana wartość inwestycji: 4.800.000,00 zł.

Dziś poznaliśmy wyniki tego programu.

Jak się okazuje Gmina i Miasto Lwówek Śląski otrzymała niewielką część środków, o które wnosiła. Na liście z wynikami naboru znalazco się dofinansowanie do jednego zadania: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Rakowice Małe i Rakowice Wielkie. Rząd dofinansuje to zadanie kwotą 4.560.000 złotych.

5 KOMENTARZE

  1. A kiedy ul. Jana Pawła ktoś zrobi? Tragedia. Zaraz do remontu też ul. Partyzantów. Chyba lepiej drogi zrobić niż koncertować! Chyba więcej ludzi jeździ po drogach niż chodzi na koncerty? Pytanie oczywiście retoryczne. Ile to w roku kosztowało miasto, te wszystkie koncerty w parku czy przy fontannie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here