Zobacz, ile ma kosztować przebudowa ścieżki spacerowej nad jeziorem Złotnickim?

1
1614
Most na Jeziorze Złotnickim
Most na Jeziorze Złotnickim

To jedno z piękniejszych miejsc w regionie. Które ma potencjał, by przyciągać tu jeszcze więcej mieszkańców i turystów, ludzi spragnionych wypoczynku na łonie natury, uprawiających jogging, czy poruszających się na rowerze.

 

Nieco ponad dwukilometrowy odcinek żółtego szlaku turystycznego prowadzącego nad Jeziorem Złotnickim czeka przebudowa. W jej ramach ścieżka ma zostać odkrzaczona, miejscami poszerzona, utwardzona, będzie miała wzmocnione brzegi i mają stanąć przy niej ławki oraz kosze na śmieci. Prace obejmują ścieżkę na obszarze leśnym – za zejściem z widocznego na powyższym zdjęciu mostku.

Przetarg na to zadanie Gmina Gryfów Śląski ogłosiła na początku lipca wskazując w nim, iż prace mają być wykonane jeszcze w tym roku. Przed weekendem poznaliśmy oferty.

 

czytaj: Zielona woda na jeziorze. Może zagrażać zdrowiu i życiu. WIDEO

Gmina w budżecie na to zadanie zabezpieczyła kwotę 50 tysięcy złotych.

Do przetargu przystąpiło dwóch zainteresowanych wykonawców. Jedna z gryfowskich firm za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją zaproponowała 82.410,00 zł, natomiast jedna z mirskich firm życzy sobie 83.271,69 zł.

Teraz oferty są analizowane pod względem merytorycznym. Władze, jeżeli w ofertach będzie wszystko dobrze, będą musiały znaleźć brakujące ponad trzydzieści tysięcy złotych, lub ewentualnie spróbować ogłosić kolejne zapytanie i może nieco zmodyfikować w nim zakres prac.

1 KOMENTARZ

  1. Przecież tam jest taki ładny naturalny szlak. Wystarczyłoby faktycznie go odkrzaczyć i posprzątać, ale oby tylko nie poszerzać i nie utwardzać. To byłaby spora strata. Przecież wokół całego Jeziora Złotnickiego w zasadzie biegnie ładny naturalny szlak, który wymaga jedynie odświeżenia, ale jest fajny przez swój naturalny urok.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here