Proszę pierdół nie pisać – odpowiada na wątpliwości mieszkańca burmistrz

5
2113

Burmistrz Artur Zych zgłosił Zamek Lenno do konkursu „Modernizacja Roku” Zaledwie jedno zdanie wątpliwości w komentarzu pod zamieszczonym postem wzbudziło ogromną irytację burmistrza. – Jak pan, panie Czarku czegoś nie wie, to proszę pierdół nie pisać, bo kiepsko to o panu świadczy – w sposób bardzo niegrzeczny, wręcz obcesowy odpowiedział Artur Zych. Czy Gmina wpłaciła kilkanaście tysięcy wpisowego zastanawia się komentujący?

 

Mam sympatyczną informację. Nasz Zamek zgłosiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” i dzisiaj otrzymaliśmy informację, że nasza budowla przeszła do finału tego konkursu. Cieszymy się bardzo. Trzymajcie kciuki za finał!. – kilka dni temu pochwalił się na portalu społecznościowym burmistrz Artur Zych.

Informacja wzbudziła pewne wątpliwości jednego z użytkowników.

Konkurs się jeszcze nawet nie rozpoczął – napisał w komentarzu, zamieszczają jednocześnie link do strony internetowej z regulaminem plebiscytu.

Zaledwie jedno zdanie wzbudziło ogromną irytację burmistrza. “Burmistrz Miasta i Gminy Wleń: Konkurs składa się z dwóch niezależnych części. Jedną jest plebiscyt internetowy, a drugą konkurs, w którym jury wybiera projekty. Sugeruje pan, że ten dyplom to sobie sam wyprodukowałem? Jak pan panie Czarku czegoś nie wie, to proszę pierdół nie pisać, bo kiepsko to o panu świadczy. Pozdrawiam!”

zrzut: wleninfo.pl

W odpowiedzi na post burmistrza czytamy:

Sądziłem, że burmistrz zgłosił się do KONKURSU internetowego. Który jest za darmo i który dopiero się rozpocznie. Jaki byłem naiwny.

Natomiast burmistrz zgłosił się do konkursu o nazwie „II Finałowego Etapu Konkursu „Modernizacja Roku 2019”, który nie jest jakimkolwiek finałem, tylko jednostopniowym „konkursem”, czyli jury rozpatruje WSZYSTKIE wnioski i każdemu, który spełnił wszystkie warunki formalne zgłoszenia, przyznaje tytuł lub wyróżnienie, ewentualnie nagrody specjalnej.

Żeby spełnić wymóg, należy zapłacić tej firmie organizującej konkurs kilka tysięcy złotych, w zależności o kwoty przeznaczonej na budowę i mieć zgodność z punktami konkursu np. „5.6 Jakość stosowanych materiałów (trwałość, estetyka)”. Czyli, innymi słowy, płaci się za otrzymanie tytułu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” i możliwość jego stosowania.

Z regulaminu „konkursu”:

7. Zasady uczestnictwa.

Zgłoszenia obiektu dokonuje się na wzorach określonych w zał. nr 1 i 2 do niniejszego regulaminu.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zobowiązaniem do udostępnienia obiektu i dokumentacji wizytującemu jury.

Na koszty organizacyjne Konkursu zgłaszający obiekt realizowany na terenie Polski wpłaca:

2.995 PLN od budowy o nakładach do 250 tys. PLN,
4.495 PLN od budowy o nakładach do 500 tys. PLN,
5.495 PLN od budowy o nakładach do 1 mln. PLN,
6.995 PLN od budowy o nakładach do 2,5 mln. PLN,
8.495 PLN od budowy o nakładach do 5 mln. PLN,
9.995 PLN od budowy o nakładach powyżej 5 mln. PLN,
(do cen należy doliczyć 23% VAT).

Wydaje mi się, że remont zamku wynosił więcej niż 5 mln PLN, więc jeżeli dobrze mi się wydaje, gmina (czyli my) zapłaciła ponad 12 tysięcy złotych za dyplomik na półkę.

Możliwe, że źle zrozumiałem regulamin i gdzieś się pomyliłem, dlatego załączam linki: Strona konkursu: http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/karta-zgloszenia

 

Panie burmistrzu, aby rozwiać wszelki wątpliwości, może pan ujawni, czy i jaką kwotę Gmina Wleń wpłaciła na konto firmy organizującej konkurs?

 

-/autor:  Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl /-

5 KOMENTARZE

    • Trzeciego konkrsu nie ma. Jest tylko internetowy darmowy, w którym burmistrz nie bierze udziału. Oraz konkurs zapłata za dyplom. Też zajrzałęm do regulaminu i jest czarno na białym ciemniaku. Żeby wziąć w nim udział trzeba zapłacić. Zamek kosztował kilkadziesiąt milionów, to trzeba zapłacić 10000zł netto. Żeby dostać ten wyżej wspomniany dyplom.

      Nie udawaj głupszego niż jesteś.

  1. To czy burmistrz pisze dobrze pozostawmy ocenie czytelników. Każdy sobie wyrobi zdanie a ktoś kto zna się trochę na specyfice projektu i tego „konkursu” bez wgłębiania się w temat już sam odpowie czy ten „papier „ ma jakomkolwiek wartość zawodową za wyjątkiem medialnego SZOŁ????

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here