Znowu syf przy kontenerach na odzież

10
1082

Porozrzucana wokół kontenera i wymieszana ze śmieciami odzież. Ciuchy porozwieszane na płocie. Obok walają się butelki po alkoholu. Tak w sobotnie przedpołudnie (16.10.21r) wyglądało miejsce przy markecie Biedronka w Lwówku Śląski, przy ulicy Jaśkiewicza.

 

“Nasz projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach.” – czytamy na stronach Polskiego Czerwonego Krzyża, który przyznaje także, iż zdecydowana większość z tekstyliów, która trafia do pojemników zostaje wykorzystana do celów przemysłowych.

Walająca się przy kontenerach mokra, zabłocona, czy nawet wymieszana z odchodami zwierząt odzież to w stolicy powiatu lwóweckiego widok jest bardzo częsty. Trudno nie odnieść wrażenia, iż w Lwówku Śląskim albo taki widok nikomu nie przeszkadza, albo nie ma osób kompetentnych do zadbania o takie miejsca.

Wprawdzie sami próbowaliśmy dodzwonić się na podany na kontenerze numer telefonu, ale tego nikt nie odbiera. Cóż, nie po raz pierwszy.

Ostatnio przytaczaliśmy pomysł Bolesławca na rozwiązanie tego problemu Tam władze miasta przeprowadziły stanowczą rozmowę z zarządzającymi tymi kontenerami. Więcej w materiale: Lwówek Śląski. Ah jak tu pięknie!

10 KOMENTARZE

  1. Obserwator
    W Lubomierzu od długiego czasu jest podobnie. Przy kontenerach worki z odzieżą mokną na deszczu, nikt tego nie odbiera. To kpina z ludzi, którzy w dobrej wierze chcą przekazać innym potrzebującym odzież. Dodzwonić się nie można. Kto znajdzie odpowiedzialnych za postawienie kontenerów, którzy na tej czynności poprzestali???!!!

  2. A ja myślę, że wszystkie worki z odzieżą powinny być zabierane przez tych samych pracowników co odbierają śmieci. W większości taka odzież to tylko nadaje się do śmieci, do spalenia. Worki zaznaczyć, że odzież jest do dalszego użytku i takie worki powinny odbierać zainteresowani, ci co stawiają te kontenery. A tak prawdę mówiąc, to PCK chyba nie za bardzo chce zajmować się tymi kontenerami. Wszystkich straszy się za wszystko karami, może i PCK się postara, żeby ta odzież nie była “rozwalana” dookoła kontenerów, tylko częściej odbierana.

  3. Jaki PCK? Firma Wtórpol jest odpowiedzialna za kontenery i zbiórkę a PCK dostaję jakąś śmieszną opłatę za wykorzystanie logo PCK.
    A wtórpol sprzedaje do ciucholandów te wszystkie fatałaszki i robi kasę a ludzie myślą że komuś pomogli bo oddali ciuchy.
    Po okolicznych wioskach też zbierają co jakiś czas z domów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here