Czyżby burmistrz Lwówka Śląskiego nie lubiła kopert?

0
397
Burmistrz M. Szczęsna. Fot. archiw Lwówecki.info
Czyżby burmistrz Lwówka Śląskiego nie lubiła kopert? Patrząc na to, co w ostatnich latach dzieje się w mieście z pewnością nie jedna osoba zadawała sobie takie pytanie.

Mowa oczywiście o tak zwanych “kopertach dla niepełnosprawnych”, czyli specjalnie wyznaczonych i oznakowanych miejscach parkingowych, z którymi w Lwówku Śląskim od lat są problemy.
O kopertach pisaliśmy parokrotnie. Po naszym zainteresowaniu sprawą w roku ubiegłym w mieście pojawiły się pierwsze niebieskie koperty. Teraz np. wokół rynku już nikt nie powinien pomylić zwykłego miejsca parkingowego z miejscem dla niepełnosprawnych.

 
Niestety, o zgodność z przepisami prawa nie zostało zadbane podczas prac związanych z przebudową ulic Morcinka, Chrobrego i Przyjaciół Żołnierza gdzie powstało „mnóstwo” miejsc parkingowych, niemniej jak do tej pory nie ma ani jednego prawidłowo oznakowanego miejsca dla niepełnosprawnych, co w kontekście wydanych na inwestycję milionów może dziwić. Informację o zakończeniu prac i dokonaniu odbiorów w odpowiedzi na nasze pytania potwierdza z upoważnienia burmistrz Szczęsnej mgr inż. Lesław Krokosz zastępca burmistrza, który wyjaśnia, iż inwestycja kosztowała 6.180.464,25 złotych. Nam do tej pory pozostaało jedynie domyślać się, dlaczego w tak kosztownej inwestycji nie zadbano o zgodne z obowiązującymi przepisami oznakowanie miejsc dla niepełnosprawnych.

Sprawę podczas lutowej sesji Rady Gminy i Miasta Lwówek Śląski poruszył radny Aleksander Fuławka, który złożył interpelację w sprawie ulicy Morcinka – Chodzi o prawidłowe oznakowanie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Tam są dwa miejsca parkingowe pojedyncze i dwa podwójne. Jedno to miejsce podwójne jest na ulicy Chrobrego (przy przychodni). – tłumaczył radny, który powołał się na rozporządzenie Ministra Infrastruktury z lipca 2015 roku, w którym zostało zapisane, że stanowiska dla niepełnosprawnych powinny mieć barwę niebieską z umieszczonym na nawierzchni znakiem P24, symbolem osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. – Ja powiem szczerze byłem tam wczoraj w godzinach wieczornych i faktycznie były pojazdy, które były nieprawidłowo zaparkowane na tych miejscach dla niepełnosprawnych tylko dlatego, że właśnie jest nieprawidłowe oznakowane tych miejsc i ciężko tak wizualnie zorientować się, gdzie te dwa miejsca się znajdują – mówił podczas sesji radny Aleksander Fuławka zwracając się z prośbą o prawidłowe oznakowanie tych miejsc.

W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy:

 
Oznakowanie miejsc parkingowych to nie wymysł Lwówecki.info, to nie zachcianka radnych, czy kaprys niepełnosprawnych posiadających stosowne upoważnienie do parkowania w wyznaczonych w ten sposób miejscach. To po prostu Polskie prawo, które należy szanować i respektować o czym w tym wypadku zapomniano. Teraz należy mieć jedynie nadzieję, iż na „sprzyjające warunki” nie przyjdzie nam czekać w nieskończoność.

Nasi czytelnicy zwracają także uwagę, iż na szczęście do pomalowania przejścia dla pieszych warunki jesienią były odpowiednie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here