Znicze przed lwóweckim sądem

42
1797

Wczoraj przed sądami w wielu miastach Polski odbyły się protesty. Mieszkańcy sprzeciwiają się wprowadzeniu przez PiS tak zwanej ustawy dyscyplinującej sędziów.

Do protestów wzywało m.in. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia:

Obywatelki i obywatele!
PIS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu!
Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu!
Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego!
To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej!

Rzeczywistym celem tego projektu jest jednak ostateczne podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości władzy politycznej. Proponowana regulacja pozbawia sędziów niezawisłości bowiem pod groźbą wydalenia z zawodu zakazuje im wykonywania orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada 2019 roku. Stanowi to naruszenie przez Polskę zobowiązań wobec Unii Europejskiej, przekreślając wynikającą z Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP zasadę pierwszeństwa prawa unijnego przed normami prawa krajowego. Wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za wydawanie orzeczeń sprzecznych z oczekiwaniami władzy politycznej. Projekt ten łamie także Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej zakazując sędziom rozproszonej kontroli konstytucyjności ustaw. Ogranicza wolność słowa i prywatność sędziów oraz wprowadza mechanizm inwigilacji, zobowiązując ich do ujawnienia członkostwa w zrzeszeniach, w tym w stowarzyszeniach, funkcji pełnionej w organie fundacji, a nadto do podania informacji o prowadzeniu portalu, strony internetowej lub aktywności na internetowych portalach, jeśli dotyczą spraw publicznych. Wreszcie proponowana regulacja likwiduje samorządność sędziowską przekazując wszystkie decyzje dotyczące sądów i sędziów w ręce powołanych przez Ministra Sprawiedliwości prezesów a także zakazując podejmowania sędziom uchwał krytykujących działania innych władz. – czytamy na stronie Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, które stanowczo sprzeciwia się uchwalaniu przepisów sprzecznych z Konstytucją i umowami międzynarodowymi, godzących w niezależność sądów i niezawisłość sędziowską oraz przyznających władzy politycznej prawo do kontrolowania orzeczeń sądów. Ponadto Stowarzyszenie Sędziów przekonuje, iż taka sytuacja nie miała miejsca nawet w czasach PRL i jest nie do zaakceptowania w XXI wieku, w sercu Unii Europejskiej.

Protesty odbyły się w środę 18 grudnia w większości miast w naszym kraju. Na mapie miast znalazła się m.in. Jelenia Góra, Bolesławiec, Zgorzelec, czy Lubań. W Lwówku Śląskim przed sądem pojawiło się kilka osób, które w ramach protestu odpaliły znicze.

42 KOMENTARZE

 1. Prawie wszyscy, którzy pracują mają kogoś nad sobą , kto może ukarać dyscyplinarnie swojego pracownika, a sędziowie nie mogą mieć? Są nietykalni? Róbta co chceta?

  • ,,Ja też chciałbym być taką osobą, której nikt nie podskoczy” -hmmm… już nie długo, chyba że już należysz do PiS-u.
   Pisowscy bolszewicy nie potrafią normalnie zarządzać państwem i społeczeństwem, jak tylko w represyjny=totalitarny sposób. Czy po 5 latach rządów bolszewików z PiS-u i ,,wodza” Jarosława K sądy działają sprawniej, czy procedury są tańsze dla obywateli ? Wręcz odwrotnie. W tzw. ,,ministerstwie sprawiedliwości” zajmowali się hejtowaniem – zaszczuciem innych niezawisłych sędziów. To jest dobra zmiana. Prokurator stanu wojennego, który krzywdził ludzi tylko dlatego, że upominali się o demokrację i wolność, (którą dziś bolszewia z PiS-u niszczy, by przejąć pełnię kontroli i władzy) został z wyboru I sekretarza prezesa ,,Jarosław K….nas zbaw”strażnikiem konstytucji – naszej wolności i praw! Polska pod rządami PiS-u to kompromitacja i karykatura !
   Czy szefem NiK-u został stręczyciel – BURDELPAPA – ,,ŻELAZNY mARIAN.? Nie wpisał darowizny dla syna (ok. 2 miliony zł), nie wykazał źródła 200 tys zł. Dziś będzie pilnował spraw finansowych ! I co ? i NIC !!!
   Polska pod rządami PiS-u to kompromitacja i karykatura !
   Gdyby nie wolne jeszcze media. to nic byśmy zupełnie nie wiedzieli.

   • COŚ TY MASZ Z BOLSZEWIKA JAK NIE ROZRÓŻNIASZ, ŻE TA WŁADZA ZOSTAŁA WYBRANA DEMOKRATYCZNIE I TEN RZĄD RÓWNIEŻ I TO BARDZO DUŻĄ WIĘKSZOŚCIĄ NIE SPOTYKANĄ W POLSCE. PO OKRĄGŁYM STOLE NIE ZOSTALI ZWERYFIKOWANI SĘDZIOWIE I NADAL ORZEKAJĄ JAK CHCĄ, TRZEBA TO ROZUMIEĆ JAK SIĘ TEGO NIE ROZUMIE TO NIE POWINNO SIĘ ZABIERAĆ GŁOSU A POZOSTAŁOŚCIAMI BOLSZEWIKÓW WŁAŚNIE SĄ CI CO TAK MYŚLĄ JAK TY I CI SĘDZIOWIE , KTÓRZY SIĘ TAK BURZĄ , ŻE BĘDZIE NAD NIMI PRZYNAJMNIEJ JAKAŚ KONTROLA PONIEWAŻ JAK DOTYCHCZAS TAKIEJ KONTROLI NIE BYŁO TYLKO SAMI SIĘ PSEUDO KONTROLOWALI WE WŁASNYM SOSIE I CO ROBILI? CO CHCIELI NIE JEDNEMU NIE SŁUSZNIE ZNISZCZYLI ŻYCIE A SAMI SIĘ PANOSZYLI POKAZUJĄC I MACHAJĄC IMMUNITETEM , CHYBA CZŁOWIEKU NIE PRZEŻYŁEŚ/AŚ CZASU KOMUNY TO CO TY NA TEN TEMAT MOŻESZ POWIEDZIEĆ? NIC ZA RADÓW PISU JEST DOPIERO DEMOKRACJA TAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO PRZYPOMNIJ SOBIE JAK BYŁO ZA TYSKA I SPÓŁKI JAK ARESZTOWANO LUDZI ZA ARTYKUŁY O KOMOROWSKIM ITD. ITD. ZASTANÓW SIĘ I NIE PISZ TAKICH BZDUR.

    • Ale co ci się teraz podoba: ceny w sklepach, oddziały szpitalne które znikają, Banaś Marian, oświadczenie majątkowe Morawieckiego? Wymień mi choćby jeden km autostrady co zbudował pis, pokaż mi samochód elektryczny czy te mieszkania obiecane. Jak tam nowa akcyza na paliwo, alkohol, papierosy? Rachunek za prąd już dostałeś? Jeszcze chcesz dyskutować?

 2. Niewiedza przedmówców jest porażająca – czyli wg was pracę chirurga powinien kontrolować np makler giełdowy. Obecnie politycy, w większości ludzie przypadkowi nie mający pojęcia o przepisach prawa mają rozliczać prawników, których bardzo odpowiedzialna praca wymagała wielu lat nauki, praktyki oraz była i jest cały czas kontrolowana, monitorowana przez doświadczonych, przygotowanych do tego ludzi – również media. Kłamstwem jest stwierdzenie, że praca sędziów nie podlega kontroli, a co do kasty to faktycznie jest taka grupa nietykalna, która za nic ma konstytucję, czy obowiązujący ład prawny – pancerny M pokazał kto dzisiaj rządzi.

 3. Nienawidzę PIS-u, ale w sprawie nadzwyczajnej kasty i wreszcie jej zdyscyplinowania popieram w 1000 %. Sędziowie we Lwówku nie uważają, że służą ludziom tylko są “bogami” i to w dodatku nietykalni I za nic konsekwencji nie ponoszą. Wszyscy też pamiętamy głośną sprawę z 2017 roku, kiedy to jednego z sędziów Mirosława Topyłę., który ukradł kobiecie na stacji benzynowej 50 zł. Sąd dyscyplinarny wywalił go z urzędu sędziowskiego, a co stwierdzić SN, to było przez roztargnienie i ten sędzia dziś dalej sądzi kryminalistów . To właśnie przeciwko takim patologicznym postawą sprzeciwia się PIS i dobrze.

  • Drogie dziecko PiSowskie jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz i to całkowicie pierwsze i ostatnie zdanie.Po drugie i to najważniejsze drogie dziecko PiSowskie sędzia nigdy ale to nigdy nie może być sługą dla ludzi jak piszesz w drugim zdaniu to właśnie ta obecnie prawie już totalitarna władza chce to zrobić.Usłużny sędzia czy sędzia służący ludziom to KARYKATURA czy ATRAPA sędziego.I to nie chodzi drogie dziecko PiSowskie nie tylko o tych sędziów w togach ale sędziego na meczu piłkarskim,sędziego w judo czy karate,sędziego w miss Polonia itd.

 4. Jak widać tęsknota za PRL ciągle bardzo silna- jedna partia trzymająca wszystkich za mordę, i jak naród nieznający podstawowych zasad demokracji ma nie mieć bata nad sobą. Ciemnota to straszna rzecz.

 5. A ile było tych zniczy bo chyba niedowidzę? Pewno cała ulica.
  A może jeszcze się palą od Święta Zmarłych? Tak czy owak Lwówek na całym Śląsku słynie z lewackiego PObetonu.
  Tak trzymać towarzysze.
  Czujność rewolucyjna obowiązkowa.

  • Tak trzymać towarzysze.
   Czujność rewolucyjna obowiązkowa.
   Masz rację . PRL wcale nie był taki . Gdyby zamiast PZPR był nasz PiS – nasza przewodnia siła narodu to już dawno było by dobrze, a tak. wszystko nam psują i trzeba mozolnie odtwarzać PRL-bis, ale już przy ograniczeniach za strony wstrętnej Unii Europejskiej (ale za jej pieniądze). Znów wracają zasłużeni w utrwalaniu przewodniej roli jedynie słusznej partii. Prokurator Piotowicz – dziś nasz Sędzia tzw. Trybunału Konstytucyjnego”, Czy Jarosław K nie brał w kopercie pieniędzy, ale za zleconą i wykonaną pracę wykonawcy nie zapłacił. I NIC – I O TO CHODZI ! To jest wreszcie prawO i sprawiedliwość. Już niedługo, każdy z nas to odczuje. PGR-y też nie były złe a nasz przywódca Jarosław K. odtworzy nam PRL.

    • I Prezes tzw. ,,trybunału Konstytucyjnego” – pani P………,,odkrycie towarzyskie” Prezesa Jarosław K….nas zbaw została gosposią (dobrze mu gotuje) I sekretarza przewodniej siły narodu. (na koncie współpraca z pisowskimi służbami specjalnymi (jej zastępca był jej OFICEREM PROWADZĄCYM) – i jest nadal – taki UKŁAD). Prezes to wie do czego oni rzeczywiście się nadają !
     POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO KOMPROMITACJA I KARYKATURA !. Ot, taka Polska na miarę zdolności i potrzeb intelektualnych zwolenników ! Dziś sędziowie USŁUŻNI wobec kierowniczej roli partii. (nic się nie zmieniło jak za komuny ! – prokurator stanu wojennego ,sędzie TK – Piotrowicz) chodzą do prezesa – I Sekretarza Jarosław nas K….zbaw.
     POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO KOMPROMITACJA I KARYKATURA !. Ot, taka Polska na miarę zdolności i potrzeb intelektualnych zwolenników !
     I prezes i jego nominat Z ,,NIK” PANCERNY MARIAN (OSZUST) I sekretarz PiS robi co chce i będą,czy już są bezkarni – i O TO CHODZI ! TEN KRAJ STACZA SIĘ NA DNO !

  • Piszesz pogonić tę czerwoną hołotę?Dobra,zaczynamy. Przyłębska pierwsza!Kryże drugi!A może też dr prawa komunistycznego pewien siwy bardzo mały (dosłownie i w przenośni) pan którego ciekawą pracę doktorska można przeczytać w internecie.To z tej pracy dopiero dowiedziałem się dlaczego myśli Lenina są wiecznie żywe i dlaczego socjalistyczne prawo pracy stoi wyżej od kapitalistycznego.

  • Dokładnie wyedukowany europejczyku. Teraz te afery nawet im nie wychodzą, za PO to bylo to, OFE, Amber, mieszkania w stolicy po 20 tys., a vat to już nie wspomnę…. trzeba było na lewice głosować tam krystalicznie czysty Czarzasty trzyma piziom jak za dawnych lat w PZPR hahaha

 6. Jaki naród, tacy sędziowie; obojętnie, czy postsowieccy, czy pisowscy, czy platformerscy. Oni nie spadli z Księżyca. Żadna reforma nie naprawi demoralizacji “kwiatu” narodu, podczas gdy cały naród stacza się na moralne dno. Tylko NWO i Rząd Światowy szansą dla ludzkości.

 7. KTO PROTESTUJE? ANO CI CO KARAJĄ JAK CHCĄ I CI CO KARALI ZA KOMUNY ONI NAJBARDZIEJ NIE CHCĄ ŻADNYCH REFORM ONI NIGDY NIE MIELI NAD SOBĄ ŻADNEJ KONTROLI JEDYNIE PZPR I SEKRETARZA A DOTYCHCZAS SAMI SIĘ NIBY DYSCYPLINOWALI W SWOIM SOSIE I TOWARZYSTWIE NIE MA NA D NIMI ŻADNEJ KONTROLI TO TAK JAK MAFIA SAMI SOBIE WYMIERZAJĄ PSEUDO SPRAWIEDLIWOŚĆ , WRESZCIE PIS SIĘ ZA TO WZIĄŁ I CHCE WPROWADZIĆ KONTROLĘ SPOŁECZNĄ NAD ICH POCZYNANIAMI PRZECIEŻ DOTYCHCZAS ROBILI CO CHCIELI , SPRZENIEWIERZALI SIĘ PRAWU ZNISZCZYLI NIE JEDNEMU ŻYCIE W IMIĘ ICH PRAWA I NIC IM Z TEGO POWODU NIKT NIE MÓGŁ ZROBIĆ TO JEST JEDYNA TRZECIA WŁADZA NAD , KTÓRĄ NIK NIE MA KONTROLI, BRAWO PIS , BRAWO RZĄD PANA MORAWIECKIEGO ZRÓBCIE Z TYM PORZĄDEK TO AŻ WSTYD ŻE PO OBRADACH OKRĄGŁEGO STOŁU NIC Z TYM NIE ZROBIONO ALE TAM WAŁĘSĄ I INNI UŁOŻYLI SIĘ Z KOMUNISTAMI “WY NAM NIC NIE ZROBICIE I MY WAM RÓWNIEŻ” WBREW ZAPOWIEDZIOM I OCZEKIWANIOM LUDZI TO BYŁA ZDRADA SOLIDARNOŚCI JEST TO KARYGODNE ŻEBY TO TAK DŁUGO TRWAŁO, SKOŃCZCIE Z TYM RAZ NA ZAWSZE ALE WIDZIMY JAKI JEST OPÓR NADZWYCZAJNEJ KASTY OCZYWIŚCIE NIE WSZYSTKICH I TYCH SĘDZIÓW CO CHCĄ REFORM TRZEBA POPIERAĆ I IM POMAGAĆ.

 8. Reforma i dekomunizacja całego sądownictwa,od góry samego dołu,jest bardzo potrzebna.Dosyć już tego rozpasania i bezkarności tej niby najwyższej kasty.Przecież ci ludzie doprowadzili do tysięcy tragedi ludzkich przez ich niesprawiedliwie wyroki.Brawo PiS ,twardo i stanowczo,przecież macie tak ogromny mandat społeczny i 80 proc.Polaków popiera tę reformę! CZEKAMY! DOSYĆ TEGO UPODLENIA I AROGANCJI!.

 9. Wielki szacun dla PiS. Lepiej późno niż wcale. Gdyby nie gruba kreska Mazowieckiego, Polska byłaby dziś w zupełnie innym miejscu. Zawsze głosowałem na Platformę ale za to, że wpuściliście czerwonych bolszewików na salony “pokazuję wam wała”. Zresztą od dawna jesteście tacy sami jak oni. Z kim się zadajesz takim się stajesz “. Święta prawda.

  • wpuściliście czerwonych bolszewików na salony = myślisz o prokuratorze stanu wojennego Piotrowiczu ?
   Z kim się zadajesz takim się stajesz “. Święta prawda.

 10. Chcą podporządkować sobie sądy, żeby być poza kontrolą i ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Konkretne przykłady z dzisiejszej Polski – proszę:
  To wziął prezes Jarosław K…. kopertę ? Nie dowiemy się, bo rządzi PiS
  Czy prezes zlecił i nie zapłacił za wykonaną pracę przy ,,dwóch wieżach” wykonawcy ? Nie dowiemy się bo rządzą usłużni Prezesa :
  Czy Marian Banaś – dziś kieruje Najwyższą Izbą Kontroli nie wykazał darowizny dla syna 2 milionów zł, nie wykazał źródła 200 tys. zł ? nie dowiemy się , bo rządzi PiS
  CZY POZNAMY WRESZCIE – JAK NAKAZUJE WYROK NIEZAWISŁEGO SĄDU -LISTY POPARCIA DLA USŁUŻNYCH SĘDZIÓW KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA ? nie, bo rządzi PiS
  Następni będą nauczyciele pozwalniać, bo uzcyli za komuny !
  lekarze, bo leczyli za komuny i t d.
  Chory ten kraj i chore to społeczeństwo.

  • Sędziowie trzymajcie się zdrowo ! , NIE DAJCIE SIĘ. bo jak Was sobie pisowscy bolszewicy podporządkują, to co dopiero będzie z przeciętnymi obywatelami. Za rok takim bezprawiem obejmą wszystkich Polaków i nawet takie wpisy będą represjonowane !
   A może odpowiesz nam na powyższe pytania ? Bo to wszystko prawda !
   Pisowski trolu, ile płacą ci za tą propagandę i szczucie na polskich sędziów ? Bo widać na wielu forach, że etatowi funkcjonariusze pisowskich specsłużb uprawiali i mają uprawiać za pieniądze bolszewicką pisowską propagandę tzw. ministerstwa sprawiedliwości –
   NIECH ŻYJĄ POLSKIE NIEZAWISŁE SĄDY – OSTATNIA GWARANCJA NASZEJ WOLNOŚCI.
   PRECZ Z PISOWSKĄ DYKTATURĄ !

 11. do “PRAWNIK” dalej piszesz wielkimi literami i obrażasz ludzi nie jak “PRAWNIK”, lecz bez dowiedzenia winy osądzasz (chociażby o picie alkoholu) kogoś o innym światopoglądzie. Gratuluję ” PATRIOTYCZNEJ” niezakłamanej postawy ” PRAWDZIWEGO POLAKA”. Nieczęsto wdaję się w polemikę,ale jako “PRAWNIK” sprowokowałeś mnie do do odpowiedzi. Więcej nie będę się do tego poziomu poniżał. Wszystkim czytelnikom życzę Wesołych Świąt

 12. Popieram PRAWNIKA. Mam nadzieję, że ten znicz w ogóle symbolizuke koniec tej placówki, żeby ludzie tam pracujący wzięli się do uczciwej pracy. Żeby miasto przuciągnęło inwestora większego niż ART i ludzienie nie musieli jeździć do pracy do sąsiednich bogatszych gmin. Żeby Lwówek nie był tylko miejscem emerytów i urzędników. Mi jak się w pracy nie podoba to ją zmieniam a nie robię się ważniejszy od szefa. Ale to polityka…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here