Znęcał się nad żoną – grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności

5
113

Policjanci z Lubania zatrzymali 36-latka, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Nietrzeźwy mężczyzna w trakcie awantury domowej, znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną. Ostatnia kłótnia skończyła się także przywłaszczeniem telefonu komórkowego kobiety. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

O fakcie znęcania się policję powiadomiła pokrzywdzona. 36- latek mieszkaniec Lubania, będąc w stanie nietrzeźwości już po raz kolejny wszczął awanturę, w czasie której znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Lubańscy dzielnicowi wysłani na miejsce interwencji zatrzymali agresora a następnie umieścili w policyjnym areszcie. Wobec rodziny policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.

 

Dokumentacja sporządzona w sprawie przez funkcjonariuszy policji wskazywała, że mężczyzna czynu tego dopuszczał się od kilkunastu miesięcy.

Po wytrzeźwieniu 36 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu gdzie przedstawiono mu zarzut znęcania się oraz przywłaszczenia telefonu komórkowego. Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zamieszkałego lokalu, zakazu kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

5 KOMENTARZE

  1. Znecal sie od kilkunastu miesiecy…. Jezeli go nie zostawila to widocznie sama tego chciala. Mozna zadzwonic na policje, podejsc. Wywalaja faceta z domu i po sprawie. Jesli tego nie zrobila to moze jej to pasowalo? Moze jakis fetysz czy cos

  2. Trzeba miec pusto w glowie, zeby do takich wnioskow dojsc, wspolczuje Tobie i twoim bliskim. Policja niestety wiele nie pomoze w takich sytuacjach, niebieska karta to pikus, a z psycholem trzeba sie meczyc, latwo jest pisac komus z boku.

  3. Mialem taki przypadek. Szwagra wywalili z mieszkania, dostal pala po plecach a szwagierka zostala w domu. Szwagier dostal rade, ze jak wroci do domu to i policja wroci i wpkerxxx bedzie wiekszy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here