Uroczystość Wszystkich Świętych

0
977

1 listopada wierni kościoła katolickiego obchodzą uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu z całymi rodzinami udajemy się na cmentarze i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając “płomyk nadziei”, odmawiamy modlitwę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Franciszkanie Lwówek Śląski:

1 listopada

Tego dnia Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza święta na naszym cmentarzu o g. 14:00.
Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie przywiązania się do grzechów (nawet lekkich), stan łaski uświęcającej, Komunia św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Przez cały miesiąc listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych nawiedzając cmentarz. Od 1 do 8 listopada odpust zupełny, w inne dni odpust cząstkowy, wypełniając przytoczone już warunki i dodając jeszcze modlitwę za zmarłych.

Pragniemy podtrzymać zwyczaj szczególnej modlitwy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin i wspólnot, dobrodziejów i polecanych w wypominkach, podczas celebrowanych w listopadzie Mszy św. W piątek będzie to Eucharystia o g. 14:00 na cmentarzu, w sobotę o g. 8:00, 10:00 i 17:30 w kościele. W poniedziałek 4 XI na wszystkich Mszach będziemy celebrować intencje za zmarłych Braci, Siostry, Krewnych, Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Zakonu. Są wyłożone karteczki na wypominki – można je wypełnione składać na tacę lub w zakrystii. Za tych zmarłych będziemy modlili się codziennie o g. 17:00 oraz podczas Mszy w każdy piątek miesiąca listopada o g. 17:30.

W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – tzw. „Dzień Zaduszny”. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o g. 8:00, 17:30 i dodatkowa o g. 10:00. W Żerkowicach Eucharystia o 17:00.

 

Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim

Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Uroczystość Wszystkich o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i o godz. 18.00. O godz. 12.00 Msze św. w kaplicach na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych. W Złotnikach Msza św. o godz. 10.00 a po Mszy św. procesja po cmentarzu. W Krzewiach Wielkich procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych 01.11 o godz. 16.00.
-02.11 sobota, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00.

Parafia Rzymskokatolicka św. Maternusa B.M. w Lubomierzu

Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada, piątek

Msze św.:

  • w Lubomierzu: 08:00 w kościele parafialnym, 12:30 w kościele św. Anny na cmentarzu;
  • w Olesznej Podgórskiej 09:30;
  • w Popielówku 11:00.

Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (dzień zaduszny)

Msze św.:

  • w Lubomierzu: 09:00 i 18:00 w kościele św. Anny na cmentarzu;
  • w Olesznej Podgórskiej 16:00;
  • w Popielówku 11:00

Parafia Świętego Mikołaja we Wleniu

W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawione w następującym porządku: we Wleniu o godz. 9.00 po niej procesja na cmentarzu parafialnym i Msza św. na cmentarzu komunalnym przy kaplicy o godz. 13.00, po niej procesja z modlitwą za zmarłych. W Pilchowicach Msza św. o godz. 10.30 a po niej procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Jak co roku w dniach 1 i 2 listopada wspieramy ofiarą Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Zbiórka będzie się odbywała po Mszach św. do puszek.

W Dzień Zaduszny Msze św. we Wleniu o godz. 9.00 i 18.00 a w Pilchowicach o godz. 17.00.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpienie do sakramentu pojednania, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Św.

Uroczystość Wszystkich Świętych wbrew spotykanym niekiedy opiniom nie jest “Świętem Zmarłych” ale przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości. Wszystkich zmarłych wspominamy dnia następnego – 2 listopada.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here