Znęcał się i próbował zabić matkę. Grozi mu dożywocie

9
2066
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Policjanci prewencji z lubańskiej komendy powiatowej zatrzymali 34-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu na jednym z osiedli w Lubaniu. Zatrzymany mężczyzna próbował pozbawić życia swoją matkę, którą dusił i przy użyciu drewnianego przedmiotu kilkukrotnie ranił w okolice głowy. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 

34-letni mieszkaniec Lubania już wcześniej dał się poznać, jako osoba niezwykle agresywna. W listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Antoniów (gmina Stara Kamienica) dopuścił się on pobicia. Skierowany na miejsce patrol straży leśnej zastał na miejscu mężczyznę z metalowym prętem w ręku. Ten nie chciał odrzucić niebezpiecznego narzędzia i zaatakował strażnika leśnego raniąc go w rękę. Funkcjonariusze oddali w jego stronę strzał. Mężczyzna został postrzelony w udo i obezwładniony, strażnicy następnie udzielili mu pomocy.

Napadł na funkcjonariusza straży leśnej. Ten go postrzelił

We wtorek, 4 maja br. policjanci z Lubania otrzymali zgłoszenie, w którym zaniepokojona rodzina informowała, że nie może nawiązać kontaktu z jedną z krewnych. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że agresywny młody mężczyzna zmierzał do pozbawienia życia swojej matki. Kilkukrotne ciosy zadane w głowę oraz duszenie spowodowały bardzo ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonej. Sprawca został zatrzymany, a kobieta trafiła do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Czynności procesowe prowadzone przez mundurowych potwierdziły, że 34-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się oraz usiłowania zabójstwa, który stanowi zbrodnię i jest zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

9 KOMENTARZE

  1. A ciekawe jak w dziubku sędziemu, który zwolnił go z tymczasowego aresztu pomimo stanowczego sprzeciwu prokuratury?
    Ciekawe, czy jest z siebie zadowolony?

  2. Ty Freed skoro nie jesteś Polakiem bo takie mam wrażenie po twoim wpisie to po co się wypowiadasz o naszym społeczeństwie napisz coś o sobie skąd podchodzisz a wtedy ja napiszę ci co sądzę o twoim zapyziałym społeczeństwie.

    • Jaki z ciebie polak (pisanie nazw własnych z małej litery to oczywista omyłka pisarska – wg wyroku polskiego sądu), skoro nie wiesz, że trzeba stawiać przecinki? A to “zapyziałe społeczeństwo” to właśnie polskie społeczeństwo, którego smród moralny i umysłowy zrzucam z siebie, jak kajdany patriotycznego matrixu. Dolny Śląsk z powrotem do Niemiec!

  3. do polaka
    O, znalazł się obrońca polskości! Już cały cywilizowany świat wie, co to polacy i polskość. Gdyby Albert Einstein i Stephen Hawking urodzili się w tym kraju, to poddani o. Rydzyka jednego by zagryźli, a drugiego zadeptali na śmierć. Co by zresztą było kwintesencją polskości, obok twojej narodowej pychy. Wódeczka wypita? Paciorek odmówiony?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here