XIII Dolnośląski Festiwal Dary Lasu – już wkrótce!

0
2778

Starosta Lwówecki Daniel Koko i Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówka Śląskiego Alina Sudoł-Kornalewicz serdecznie zapraszają do udziału w XIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu, który odbędzie się w dniu 2.10.2021 w Parku Miejskim we Lwówku Śląskim.

 

Celem imprezy jest upowszechnianie wśród społeczności powiatu lwóweckiego i powiatów ościennych wiedzy o środowisku leśnym, prezentacja sołectw powiatu lwóweckiego oraz promocja całego naszego regionu. Co roku w wydarzeniu udział biorą zarówno turyści, mieszkańcy powiatu, dolnośląscy leśnicy, jak i goście zagraniczni.

Od rana na scenie Parku Miejskiego we Lwówku Śląskim będzie się wiele działo. Zaczynamy od bloku dziecięco-młodzieżowego, w ramach którego ogłoszone będą wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz występ młodzieżowego zespołu Kawiarenki pod opieką Beaty Drozdowicz.

Zaprosiliśmy do występów nasze zespoły folklorystyczne: Gryfowską Kapelę Podwórkową, Chabry i Rząsinianki. Będzie również trochę liryki. Z występem recitalowym zaprezentuje się rodowita lubomierzanka Justyna Pasternak. Dla lubiących kołysać się w rytmie reggae. wystąpi zespół Adubter. Poszukujących rockowych brzmień na pewno zainteresuje występ Chapter One. A w finale trochę coverów przygotowanych przez lwówecki zespół Happy Hours Cover Band. Usłyszymy kawałki Michaela Jacksona, Donny Summer czy Cyndi Lauper.

Na zamknięcie tego dnia pełnego wrażeń zapraszamy na wielką dawkę śmiechu, który dostarczy nam Kabaret z Konopi.

Dodatkowymi atrakcjami będą prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień leśnych, barwne stoiska nadleśnictw, pszczelarzy i kół łowieckich. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz stoisk z sołectw Powiatu Lwóweckiego prezentujący lokalne wyroby kulinarne i artystyczne.

A jak co roku od rana będzie się gotował polsko-czeski bigos. Dwie drużyny polska i czeska ugotują potrawę według swoich smaków. Na koniec dnia wszyscy ocenimy, który najlepszy!

W tym roku organizatorzy zachęcają do aktywności i ruchu na świeżym powietrzu i tym samym zapraszają do udziału w rajdach rowerowych, konkursie wędkarskim, marszu nordic-walking, spacerze z geologiem. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

-/Powiat Lwówecki/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here