Zapaskudzone ławki w parku to normalka

12
1489

Tak naprawdę niezwykle trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie, komu służą te ławki w lwóweckim parku miejskim. I nie rozumiemy, dlaczego nikt dotychczas nic z tym nie zrobił.

 

Wprawdzie jeden ze starych przesądów mówi, iż temu, na kogo spadnie ptasia kupa będzie sprzyjało szczęście i będzie on mógł spodziewać się bogactwa. Gdyby tak faktycznie było, to ławki w lwóweckim parku miejskim byłyby oblegane przez spragnionych tego szczęścia i bogactwa, a w praktyce ci stoją w kolejce przed totalizatorem sportowym a ławki pod drzewami w parku miejskim w Lwówku Śląskim omijają z daleka. I próżno szukać chętnych, którzy chcieliby zasiąść na tych ławkach i słuchać świergotu ptaków, bo te są zapaskudzone odchodami. Jednak jak dotychczas lwóweckim decydentom to nie przeszkadzało.

Nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, jak poradzić sobie z tym problemem? Wyciąć drzewa w parku, przyciąć gałęzie nad ławkami, zdjąć prasie gniazda, zamontować dźwiękowe odstraszacze ptaków, czy po prostu przenieść ławki w bardziej dogodne miejsce? Rozwiązań problemu jest wiele, ale po pierwsze trzeba go dostrzec, a po drugie chcieć coś zrobić.

Problem dostrzegają mieszkańcy miasta, którzy mówią nam, że przecież każdy, kto odwiedzał park widział, iż stare ławki stojące w tym miejscu były tak samo zapaskudzone i nie rozumieją oni, dlaczego nowe ławki ustawiono tuż pod drzewami. Może na szczęście?

Czy teraz władze dostrzegą ten problem i postarają się go rozwiązać? Czy na nie-szczęściu się zakończy?

12 KOMENTARZE

  1. oj! nie-szczęsne te ławki. bo trzeba było mieć wyobraźnię przy projektowaniu, a tu pustka w głowie… te brzydkie ławki z kamieniami pod ratuszem też wiecznie zapaskudzone. ponoć za gruby kesz jest wynajęta firma co to pielęgnuje zieleń i takie tam. gmina nazwała sobie park miejski lwóweckie łazienki , chyba raczej l… kibelek powinno być.

  2. “(…) po pierwsze trzeba go [problem] dostrzec, a po drugie chcieć coś zrobić (…) – normą jest niedostrzeganie problemów lub udawanie głupka przez urzędników przyrośniętych do stołków. Po co robić cokolwiek, skoro można nic nie robić, a pensja ta sama? W tym kraju kadencyjność jest konieczna nie tylko na wybieralnych stanowiskach burmistrzów i prezydenta – radni, posłowie, urzędnicy, inspektorzy i reszta biurokratycznej swołoczy – lenistwo, arogancja i niekompetencja.

  3. Czytam i nie wierzę, szkoda wam wiecznie pieniędzy na “głupoty” ale chcecie znaleźć środki na wynajęcie pana od wycierania ławek z ptasiego g…a? Ja to proponuję wyciąć wszystkie drzewa i wystrzelać ptaki, park najlepiej zabetonować jak rynek w Gryfowie, Lubomierzu i Lwówku. Wtedy będziemy mieć park “na miarę naszych możliwości”.

  4. Przede wszystkim tych ławek w naszym parku jest stanowczo za mało. Nie dość, że jest ich mało, to te co są wolne, to są właśnie “upiększone” przez ptaki. I gdzie tu przycupnąć idąc z zakupami???

  5. Do Turysty :tak zgadzam się. W piątek rozpoczęto prace porządkowe przy siatce w przedszkolu ,o zgrozo jak to jest wykonane. Pani Dyrektor tam bawią się dzieci!!! wystające części obcinanych krzewów w siatce. należy dokonać cięć przy samej ziemi ,oczyścić siatkę , wygrabić liście, śmieci . Jak nie jest zapózno !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here