Znamy gwiazdy Dni Złotoryi

8
14062

Spora dawna dobrej muzyki popłynie ze sceny tegorocznych Dni Złotoryi. Tamtejszy magistrat już poinformował o gwiazdach, jakie wystąpią na muzycznej scenie.

 

 

„Każdy z tych artystów przynosi ze sobą unikalny styl i energię, która z pewnością porwie serca mieszkańców Złotoryi i wszystkich gości odwiedzających nasze piękne miasto. To wyjątkowa okazja, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, delektując się koncertami mistrzów polskiej sceny muzycznej” – reklamuje majowy występ Urząd Miejski w Złotoryi.

Kult (na zdjęciu tytułowym) to warszawski zespół grający alternatywnego rocka. Jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 40 lat. Grupa prowadzona jest przez Kazika Staszewskiego, znanego wokalistę i autora – często prowokacyjnych – tekstów. Kult na przestrzeni lat eksperymentował z brzmieniem, wykorzystując instrumenty dęte i klawiszowe, inspirując się rockiem psychodelicznym, jazzem czy miejskim folkiem. Zespół ma na koncie 4 platynowe i 3 złote płyty oraz takie przeboje jak: „Piosenka młodych wioślarzy”, „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Gdy nie ma dzieci” czy „Lewy Czerwcowy”.

Z kolei Smolasty (na zdjęciu obok) to piosenkarz i autor tekstów tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Doda, Ewa Farna czy Robert Gawliński. Jego albumy osiągały wielokrotnie status złotych i platynowych. Smolasty jest znany z takich przebojów jak: „Duże oczy”, „Pijemy za lepszy czas”, „Herbata z imbirem”, „Boję się kochać” oraz „Nim zajdzie słońce”. Był nominowany m.in. do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii fonograficzny debiut roku.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i przyjezdnych do wspólnego świętowania i doświadczenia niesamowitej atmosfery, jaką tworzą muzyka, taniec i dobra zabawa. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia w kalendarzu kulturalnym Złotoryi!” – wskazują tamtejsze władze.

Tegoroczne święto miasta odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend maja, w dniach 24-26.

8 KOMENTARZE

  1. Kult i Kazik? Ci panowie byli za segregacją sanitarną. Zamykaniem ludzi w domach i pozbawianiem ich praw nadanych konstytucją, bo nie chcieli wziąć preparatu po którym tyle osób obecnie ma problem z sercem… A teraz przyjechali zarabiać? A tu zgromadzenie ludzi? To jak? Typowi covidianie i hipokryci

    • Kult i Kazik?…Ci PANOWIE?!!!…Imbecylu Kult to nazwa zespołu!…A jakie kto ma poglądy na temat covida itd jest mało istotne…najważniejsze żeby dobrze grali i żeby ludzie się razem świetnie bawili

    • Ale chrzanisz – akurat oni byli przeciwko segregacji i wydali oficjalne oświadczenie na Fejsie – że nie będą grać koncertów tylko dla zaszczepionych. Nie rozumiem piszesz komentarze – czyli dostęp do netu masz – ale sprawdzić, zanim jakiś shit wyjdzie spod paluchów – to już wyższa szkoła jazdy ,nie ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here