Posypały się mandaty

4
1297

Wczoraj na drogach powiatu lwóweckiego policjanci „drogówki” prowadzili działania NURD, podczas których szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych i cyklistów.

 

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym i kontrolowali, jak piesi przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym. – wyjaśniała sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Jak się okazuje nadal sporo kierowców nie przestrzega obowiązujących przepisów. Tylko w dniu wczorajszym policjanci odnotowali 48 wykroczeń wobec pieszych. Te dotyczyły głównie wymuszenia pierwszeństwa na pieszych chcących przejść przez przejście, czy przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Z kolei pieszy ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Policja apeluje tak do pieszych, jak i do kierowców o rozsądek. Do pieszych o wyposażanie się w elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym, a do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych.

4 KOMENTARZE

  1. Ilu pieszych ukarano? Ja zawsze uwazam przed przejsciem nie wazne czy jade autem czy idę przez pasy. Natomiast widzę bardzo czesto jak ludzie wchodzą prosto pod koła i nie wieżę, ze nie bylo ani jednej takiwj osoby przez caly dzieñ.

  2. Człowiek w tym śmiesznym kraju czuje się powoli jak w jakimś matrixie.Strach na drogi wyjeżdżać bo litr (słownie litr) paliwa jest po 7 złotych ,drogi dziurawe jak ser szwajcarski ,policja czai się żeby dawać mandaty horrendalne(wczoraj za obtarcie na parkinu służbowego busa dostał kolega 1200 PLN mandatu).Tu powoli się nie da żyć.Ta unia i ten polski sejm to jeden wielki B…. cyrk.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here