Zmiany w lubomierskim urzędzie. Nowy wiceburmistrz

46
4034

Niespełna tydzień minął od zaprzysiężenia nowych władz gminy Lubomierz. Jest nowy burmistrz, są też nowi radni. Teraz przyszedł czas na nowego zastępcę burmistrza.

 

 

Wprawdzie nie było jeszcze oficjalnej prezentacji, na stronie magistratu nadal jako wiceburmistrz i sekretarz widnieje Pan Adam Skrzydłowski, ale nowy wiceburmistrz już zaczął swoją pracę. Pierwszy raz mieszkańcy mogli go bliżej poznać podczas sobotnich zawodów sportowo- pożarniczych, w których uczestniczyły jednostki OSP gminy Lubomierz. To tam Janusz Lichocki został przedstawiony.

Janusz Lichocki Wiceburmistrz Gminy i Miasta Lubomierz.

Kim jest nowy zastępca burmistrza? To człowiek mocno związany ze Szklarską Porębą. Jeden z kandydatów na burmistrza tego miasta w kwietniowych wyborach samorządowych. W pierwszej turze zdobył on drugi wynik, ale w drugiej nie dał rady swojemu rywalowi.

W prezentacji swojej osoby na stanowisko Burmistrza Szklarskiej Poręby w mediach społecznościowych Janusz Lichocki podkreślał, iż z miastem tym związany jest od lat 30. Wspominał również, że to w tym mieście w nieistniejącym już Klubie Kaczęta (obecnie Hotel Kryształ) zagrał swoją pierwszą imprezę pod nazwą Kosmos Mega Sound System. Przyznawał także, iż organizacja koncertów i prezentacja muzyki to jego hobby. Wskazywał, że przez te lata zorganizował ponad 700 imprez i brał udział w wielu festiwalach na terenie Polski.

W doświadczeniu zawodowym wymienia pracę jako grafik komputerowy w lokalnej prasie, wspomina lata pracy jako asystent architekta – projektanta w Jeleniogórskim Biurze Planowania i Projektowania, czy pracę w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie, w Referacie Rozwoju, Planowania Przestrzennego i Nieruchomości. Pisze także, iż pracował w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze w Wydziale Architektury i Planowania Przestrzennego oraz w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach gdzie był Kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Inwestycji. Zaznacza, iż nadal wykonuje zawód urbanisty.

Janusz Lichocki i Mariusz Warowy

Od 2022 roku Janusz Lichocki pracował jako Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze. Do niedawna był też radnym w Szklarskiej Porębie.

Adam Skrzydłowski Sekretarz Gminy Lubomierz

Jak wynika z nieoficjalnych informacji pełniący od lat funkcje Zastępcy Burmistrz Gminy Lubomierz a jednocześnie Sekretarza Gminy Lubomierz, związany z miastem Samych Swoich od blisko dwóch dekad Pan Adam Skrzydłowski pracować będzie teraz na stanowisku Sekretarza.

Co jeszcze zmieni się w lubomierskim magistracie i jednostkach mu podległych?

46 KOMENTARZE

 1. Ja już widzę całą kolejkę do zmian ale dlaczego zamiast naszych ludzi ma to być ktoś ze szklarskiej jeleniej, czy bóg wie skąd jeszcze, może od razu sprzedajmy to miasto, przyłączmy do Gryfowa

 2. A co się działo po kryjomu za plecami mieszkańców Gminy i ludzi pracujących w UMiG co wyprawiali “nasi” i ze lwówka przez ostatnią kadencję??? Pośmiewisko i żenada na cały powiat a i dalej. Czas na zmiany niech nowi wezmą się za to kumoterstwo i przytną rozporki co niektórym.

 3. Super! Człowiek wykształcony i z dużym doświadczeniem zawodowym może w końcu Lubomierz dogoni inne miejscowości a dobre praktyki ze Szklarskiej miasta turystycznego u nas bardzo wskazane! Trzymam kciuki!!!

 4. Zmiany????Jakiee zmiany ?Jak zostaje Adaś to nie ma żadnych zmian .Dodatkowo dołączył jeszcze jeden urzędnik w postaci sekretarza .Panie burmistrzu jeżeli on zostanie w gminie pana nie ma w następnych wyborach …….

 5. Wice burmistrz i sekretarz nowy urzędnik super nie tego oczekiwałem od Mariusza jako przedsiębiorca zna się na liczeniu pieniędzy zamiast zmniejszyć koszty pracy urzędu to jeszcze zwiększył coś tu nie hallo

   • Czas pokaże jaka to zmiana , na pewno wizerunkowo lepsza , od jakiegoś czasu UGi M w Lubomierzu jest na językach Polski , mnie zastanawia tylko czemu Pan Mariusz zatrzymał ową sekretarkę ,która wzbudza śmiech i obrzydzenie jednocześnie , no ale ROZUM to trzeba mieć .:)
    P.s współczuję mężowi który wierzy w bajki żony ….

 6. Bardzo się cieszę, że są zmiany w tym urzędzie super jest przede wszystkim zastępca Pan Janusz liczę na to że nareszcie urząd będzie dobrze funkcjonował i obaj Panowie się wykażą… tylko zmieńcie Panowie tą sekretarkę bo wizytówką jest waszego urzędu i brud będzie ciągnął się dalej .. a szkoda

 7. Pani sekretarka powinna godnie odejść z urzędu bo ma złą opinię o my mieszkańcy wiemy czego ..mam nadzieję, że nowy burmistrz zrobi porządek w tym urzędzie zwłaszcza z nią .. bo zła opinia urzędu przez ostatnie lata

 8. Sekretariat bliżej pokoju Burmistrza, mam nadzieję, że to będzie kolejna zmiana NA PLUS! Mieszkańcy z pewnością chylą czoła ku temu
  Panie Burmistrzu, dbajmy o dobrą wizytówkę Gminy

 9. Wszystkie komentarze od jednej i tej samej Pani.Smutne życie musi prowadzić,tu nawet nie ma co komentować.cytując klasyka “podłość ludzka nie zna granic” pozdrawiam wszystkich…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here