Siekierą groził sąsiadom i policjantom

2
1540

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi zatrzymanemu przez policjantów. Miejscowy sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych oraz narażenie na utratę życia i zdrowia osoby trzecie.

 

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Agresor groził sąsiadom zabójstwem przy użyciu siekiery oraz noża. Przybyli na miejsce interwencji policjanci, zostali podejrzanego trzymającego w ręku siekierę. 25- latek biorąc nią zamach groził policjantom zabójstwem. Groźby wydawały się realne tym bardziej, że zachowanie mężczyzny po kilkukrotnym wezwaniu go do odrzucenia przedmiotu nie przyniosło oczekiwanego skutku. Na miejsce skierowany został dodatkowy patrol policji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Na podstawie zebranych dowodów policjanci zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec 25- latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował o 3 miesięcznym areszcie.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here