Zmarł druh Jan Kubiszyn

1
1734

Zarząd Miejsko- Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Gryfowie Śląskim z głębokim smutkiem zawiadamia, że w dniu 14 kwietnia 2022 roku zmarł Śp. Druh Jan KUBISZYN

 

W latach 1996-2021 wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Gryfowie Śląskim. Od 1996 roku Naczelnik OSP i następnie od 2011 roku do chwili śmierci Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Młyńsku, gm. Gryfów Śląski. Ostatnio też pełnił funkcję członka Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Gryfowie Śląskim. Był długoletnim konserwatorem samochodu pożarniczego i sprzętu w OSP Młyńsko.

Druh Jan Kubiszyn wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Młyńsku w 1968 roku. Człowiek serdeczny i bardzo zasłużony, w pełni zaangażowany w sprawy Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Gryfów Śląski i Związku OSP RP.

Za długoletnią działalność odznaczony wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami m.in.: srebrną Odznaką „Za Zasługi w zwalczaniu powodzi” brązowym, srebrnym i złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” oraz najwyższym odznaczeniem Związku OSP RP „Złotym Znakiem Związku OSP RP”.

Będzie go nam jego bardzo brakowało w naszych szeregach. Na zawsze pozostanie on w sercach i pamięci strażaków.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla Bliskich i Rodziny.

Cześć jego pamięci.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 23 kwietnia br. (sobota) o godz. 12:00 w Kościele pw. św. Józefa Robotnika w Młyńsku.

Kamila Zajączkowska Prezes Zarządu OM-G ZOSP RP w Gryfowie Śląskim

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here