Złodzieje na budowie linii kolejowej do Świeradowa- Zdroju

5
5432

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do jakiej doszło na budowie linii kolejowej z Gryfowa Śląskiego przez Mirsk do Świeradowa- Zdroju.

 

 

Ostatni pociąg linią ze Świeradowa- Zdroju do Gryfowa Śląskiego odjechał w dniu 11 lutego 1996 roku o godz. 17. Po tym przejeździe, o linii zarządzający nią kolejarze właściwie całkowicie zapomnieli. Gniły podkłady, rdzewiał szyny, w ruinę popadała cała infrastruktura towarzysząca. Przez lata nie brakowało także kradzieży. Złodzieje wyciągali z tego miejsca wszystko, co miało dla nich jakąkolwiek wartość. Tamte czasy jednak już minęły. Po tym, jak marszałek województwa przejął tą linę, ruszyła jej rewitalizacja.

Wycięte zostały drzewa, które przez lata porosły torowisko, wyrównane zostały nasypy i rozpoczęto układanie nowych torów. Ruch na linii kolejowej przyciągnął uwagę złodziei, którzy przypomnieli sobie o tym miejscu.

 

 

Kilkanaście dni temu nieznani sprawcy dokonali kradzieży elementów, które miały posłużyć do odbudowy linii kolejowej do Świeradowa- Zdroju. Informację redakcji Lwówecki.info potwierdza lwówecka policja. Do kradzieży doszło w Proszówce. Realizująca inwestycję firma straty wyceniła na ponad 8 tysięcy złotych.

Lwóweccy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców, ich zatrzymania i odzyskania skradzionego mienia.

Rozkład jazdy pociągów na linii Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój

5 KOMENTARZE

    • Szwecja w XIX i XX wieku jeszcze w latch 60, 70 była normalnym państwem, złodziejstwo i przestępswa kryminalne poza nielicznymi przypadkami nie istniało, domy, mieszkania były otwarte i nikt nie ośmielił się dokonać czynu przestępczego na tym mieniu. To było adekwatnym następstwem, iż w wiekach poprzednich, złodziejowi odcinano kończyny górne. Złapano złodzieja odcięto mu jedną kończynę, jeżli ponowil proceder odcięto drugą i było po “zawodach”. Niestety sami Szwedzi jak to się mówi “zeszli na psy” poprzez durnowatą politykę i otwarcie na wszelkiej maści emigrantów a więc mają co mają. A Ty Anonimie odczep się od religi i wiary chrześcijańskiej bo żródłem tego zdziczenia i tolerancji przestępstw jest ideologia multi kulti z Brukseli, która wbrew złożycieli Unii Europejskiej (Schumann wniesiony na poczet świętych) zaciekle zwalcza religię chrześcijańską ostoję ladu moralnego i rodziny jako podstawy bytu istnienia ludzi oraz wszelkich wspólnt społeczeństawa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here