Złodziej i paser zatrzymani

0
1379

Kara do 7,5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi poszukiwanemu przez policję, który usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania narkotyków. W mieszkaniu podejrzanego mundurowi ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży oraz narkotyki. Kilka minut wcześniej policjanci zatrzymali 25- latka, podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w Świeradowie Zdroju i przedmioty ujawnione u pasera pochodziły właśnie z tego przestępstwa. Młodszemu z przestępców grozi kara do 10 lat więzienia. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów.

 

 

 

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju zatrzymali 33- letniego mieszkańca miasta, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 14 miesięcy za przestępstwa , których dopuścił się wcześniej. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci w pokoju ujawnili między innymi piłę spalinową, akumulator, wyrzynarkę szlifierkę rotacyjną , przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do stacji transformatorowej. Ponadto w barku ujawniono i zabezpieczono narkotyki.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że zabezpieczone elektronarzędzia zostały zakupione od mężczyzny, który został zatrzymany przez mundurowych kilka minut wcześniej w związku z prowadzonym przez niego procederem przestępczym: kradzieży z włamaniem dokonywanych na terenie Świeradowa Zdroju. Kryminalni 25- latkowi przedstawili trzy zarzuty kradzieży z włamaniem dokonywanych w miesiącu kwietniu i maju br. na terenie miasta. Łupem jego padły między innymi bezpieczniki, elektronarzędzia, kable miedziane łącznej wartości około 17 tysięcy złotych. Cześć przedmiotów została odzyskana.

 

 

Za paserstwo oraz posiadanie narkotyków 33- latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności gdyż działał w warunkach recydywy. Natomiast młodszy z mężczyzn odpowie za kradzież z włamaniem za co grozi do 10 lat więzienia.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Luban /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here