Sen polifazowy – jak zacząć? Wybór odpowiedniego materaca

0
101
zdjęcie poglądowe (pexels.com)

Dla osób, które zamierzają przestawić się na sen polifazowy, wybór materaca będzie miał bardzo duże znaczenie. Zobacz na co zwrócić uwagę przy kupnie materaca i jak wpływa on na jakość snu.

 

 

Współczesny tryb życia często sprawia, że nie mamy czasu lub możliwości na spokojne przespanie całej nocy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których sen polifazowy staje się coraz bardziej popularny. Podział snu na kilka krótkich faz w ciągu doby daje większą elastyczność, między innymi osobom, które pracują zmianowo. Aby jednak taki sen był maksymalnie regenerujący, kluczowy jest wybór odpowiedniego materaca, który pozwoli efektywnie odpocząć, nawet w krótkich okresach snu.

W tym artykule skupimy się na materacach w rozmiarze 140×200, jako kompaktowym rozwiązaniu dla dwóch osób, które chcą zadbać o jakość snu polifazowego, jednak wymienione przez nas właściwości materaca można odnieść do wszystkich innych rozmiarów. Bez względu więc na to, czy szukasz materaca 140×200, czy np. 180×200 – sprawdź nasze wskazówki!

Materac 140×200: dobry wybór do mniejszej sypialni

W przypadku par, które lubią spać blisko siebie lub mają małą sypialnię, materac 140×200 jest rozmiarem doskonale łączącym komfort z funkcjonalnością. Warto jednak zaznaczyć, że wybór materaca nie sprowadza się tylko do rozmiaru – istotne są też określone właściwości, które będą wspierać sen polifazowy.

Materac o rozmiarze 140×200 może być doskonałym kompromisem między przestrzenią a wygodą. Odpowiednio dobrana twardość materaca pozwoli obu osobom na komfortowy sen, a rozmiar zapewni wystarczającą przestrzeń do swobodnego ruchu w nocy, o ile żaden z partnerów nie należy do osób, które potrzebują dużo własnej przestrzeni.

Warto wybrać materac 140×200, który punktowo reaguje na nacisk i nie przenosi drgań, aby uniknąć niezamierzonego zakłócania snu partnera.

Cechy materaca, które będą wsparciem w śnie polifazowym

Sen polifazowy jest techniką polegającą na podziale snu na kilka krótszych faz w ciągu doby. Wymaga to nie tylko odpowiedniego planowania, ale również wsparcia ze strony materaca. Wybierając materac dla snu polifazowego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

– Dopasowanie do wagi

W przypadku snu polifazowego, krótkie fazy snu są bardziej intensywne, więc niezwykle istotne jest, aby materac dobrze dostosowywał się do naszej wagi ciała. Materac powinien punktowo reagować na nacisk, zapewniając odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Odpowiednio dobrany materac przyczyni się do uniknięcia bólu i dyskomfortu, które mogą wynikać z niewłaściwego podparcia ciała podczas krótkich faz snu.

– Redukcja nacisku zwrotnego i nieprzenoszenie drgań

Materac wspierający sen polifazowy powinien także skupiać się na redukcji nacisku zwrotnego ze strony materaca. Ważne jest, aby materac był odpowiednio elastyczny i reagował na zmieniającą się siłę nacisku. Powinien pracować dynamicznie, szybko wracając do pierwotnego kształtu. Dodatkowo, jest niezwykle istotne, aby ruch jednej osoby nie zakłócał snu drugiej. Z tego też względu materac musi mieć potwierdzone właściwości, dzięki którym nie przenosi drgań. Punktowa reakcja na nacisk sprawi, że materac będzie się uginał tylko w miejscu bezpośredniego nacisku. Dzięki temu osoba śpiąca obok nie będzie niepokojona przez ruchy partnera.

Jak wybrać i gdzie kupić dobry materac 140×200? Sprawdź!

Wybór odpowiedniego materaca ma ogromny wpływ na jakość snu, a szczególnie istotny staje się, gdy eksperymentujemy z krótkimi fazami snu polifazowego. Materac 140×200 może być doskonałym rozwiązaniem dla par, które chcą poeksperymentować ze snem polifazowym, nawet pomimo ograniczonej przestrzeni w sypialni. Kluczowe jest jednak dopasowanie materaca do wagi i preferencji obu osób oraz wybór modelu, który zapewni warunki sprzyjające niezakłóconym odpoczynkowi. Pamiętajmy, że regenerujący sen to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

-/materiał partnera/-of

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here