Zlikwidowane laboratorium do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych

6
4046
zdjęcie pogladowe

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu współdziałając z piotrkowskimi policjantami na terenie powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie amfetaminy i posiadanie substancji wybuchowej. 40-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

Dolnośląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej wspólnie z piotrkowskimi policjantami prowadząc działania wynikające z wcześniejszych ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z województwa łódzkiego udali się na teren jednej z posesji w powiecie bolesławieckim. Wcześniejsza obserwacja posesji wzbudziła podejrzenia, że mogą znajdować się tam materiały wybuchowe. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Został zatrzymany przed swoim domem, kiedy wyjeżdżał samochodem z terenu posesji. Na miejscu byli też funkcjonariusze Sekcji Minersko – Pirotechnicznej KWP we Wrocławiu, funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że w garażu 40-latka znajdowało się prowizoryczne laboratorium mogące służyć do wytwarzania środków odurzających i wybuchowych. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków ze względu na zagrożenie życia i zdrowia. Mężczyzna trafił do piotrkowskiego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 40-latkowi zarzutu wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania substancji psychotropowych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata oraz zarzut posiadania substancji wybuchowej, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, lub mienia w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanego na 3 miesiące. – informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z KWP we Wrocławiu.

 

Według doniesień portalu Istotne.pl laboratorium znajdowało się na osiedlu Przylesie w Bolesławcu, a zatrzymany to ekslider znanego niegdyś bolesławieckiego zespołu muzycznego. “W domu ekslidera Sumptuastic było laboratorium do produkcji amfy i mat. wybuchowych” – czytamy na stronach bolesławieckiego portalu.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here