Trzy młode dziewczyny obywatelsko zatrzymały nietrzeźwego kierującego

7
2819

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczyniły trzy młode i bardzo odważne dziewczyny, które nietrzeźwego kierującego nie dopuściły do dalszej jazdy, a na miejsce wezwały patrol policji.

 

Dzisiejszej nocy około godziny 01:00 lwóweccy policjanci wezwani zostali do Rakowic Wielkich, gdzie trzy młode dziewczyny ujęły nietrzeźwego kierującego. Dziewczyny poruszały się za kierującym, który jechał zygzakiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Postanowiły go wyprzedzić, zatrzymać, a następnie zabrać kluczyki. Ujęty mężczyzna został przekazany mundurowym, którzy poddali 33-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoją pijacką jazdę odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków: gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy bądź, gdy nie można ustalić jego tożsamości. Zatrzymanego w ten sposób przestępcę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji.

 

 

-/st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

7 KOMENTARZE

  1. W nocy jakiś koleś jeździł BMW i ruszał co chwila z piskiem tam jest taki przycisk TSC czy ESP należy go włączyć jak się nie umie ruszać …

  2. Zatrzymalem pare miesiecy temu pijanego kierowce, ktory po przyjeździe policji (jak uslyszalem) wydmuchal ponad 2 promile. Jechal z zona, synem i bez uprawnien. Po miesiacu otrzymalem tylko zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie kierowania bez uprawnien. Co z jazda po pijanemu? Odpowie za to?

  3. Haha a teraz dziewczyny będą się wozić po sądach i po posterunkach policji jako świadkowie gdzie trzeba sobie wolne załatwić w pracy bo to tylko w godzinach do 16 a na sprawie w sądzie zostaną ujawnione ich dane gdzie puźniej może się mść obywatel po promilach bo różnie to bywa, wiem z doświadczenia więcej problemów mają ci obywatele którzy chcą pomuc, potem tylko ciąganie ich wszędzie. Po co na co skoro złożyli zeznania w dniu zdażenia. Ja już więcej nie zatrzymam pianego bo to tylko puźniej same problemy są.

  4. to się nazywa podejmowanie odpowiedzialności, mimo tych wszystkich “problemów” związanych z sądami, warto, bo ten tempak mógł wjechać w przydrożny ogródek gdzie np. bawiłby się dzieci…

  5. Ale pierdzielicie jak Typowe potwierdzające 60-tki, nie przyciskami kto jakie Ma interesujcie się, hałasują młodzi piski z opon, świadczą o tym że klamki w oknach Macie nie sprawne. Jak dla Mnie to nie przeszkadza wręcz odwrotnie fajnie popatrzeć kiedy zawsze pusto w mieście prócz 60-tki w oknach, czasem Zajob jeden z drugim przegoni DPF na zakręcie bokiem. Co to dpf no Wy nie wiecie za to znacie co to 500+ ! ! !
    Jechać Młodzi z tymi konfiturami Lwóweckimi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here