Zjechał z drogi, ściął barierki, te uderzyły przechodnia, a auto wpadło do rzeki

16
5391
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy!

Po tym, jak kierujący samochodem osobowym stracił nad nim panowanie, auto zjechało z drogi, ścięło barierki na mostku, które uderzyły przechodnia a pojazd wpadł do strumyka.

 

 

Sporo emocji jesienią ubiegłego roku wywołał materiał na stronach Lwówecki.info o ograniczeniu prędkości na drodze w sołectwach Chmielno i Zbylutów. W ocenie jednych 40 km/h to zbyt restrykcyjny przepis i żadne znaki nie zapobiegną zdrowemu rozsądkowi, w ocenie innych tylko poprzez ograniczenie prędkości można zadbać o bezpieczeństwo.

We wtorkowe przedpołudnie 5 marca 2024 roku w Zbylutowie doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego.

Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło około godziny 11. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano patrol policji, zastęp strażaków z OSP Zbylutów i zastęp z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Na miejsce udał się także oficer operacyjny PSP w Lwówku Śląskim. Wezwano również zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Powiadomiono także zarządcę drogi.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki fiat 36- letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski poruszając się drogą powiatową prowadzącą przez Zbylutów w pewnym momencie stracił nad nim panowanie. Fiat zjechał z drogi i ściął barierki na mostku po czym auto wpadło do strumyka. Niestety, uszkodzone bariery uderzyły przechodzącego drogą 73- latka.

Obaj mężczyźni mogą mówić o wielkim szczęściu, bo w zdarzeniu nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Żaden z nich nie wymagał hospitalizacji.

– Kierujący był trzeźwy – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która dodaje, iż mężczyzna został ukarany mandatem.

16 KOMENTARZE

  1. No i wyszło, że “eska” w Zbylutowie – to nie poligon w Świętoszowie … Ważne, że przechodzień cały i nic mu się nie zbiło …

  2. Tak osoba pracuje w wojsku ? Powinni go przebadać psychiatrzy skoro odgraża się po raz któryś że popełni samobójstwo masakra ,a co by było jak by przechodziła tamtędy matka z dzieckiem lub dzieci wracające ze szkoły . Mandat co to za kara !!!!!????

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here