Zima zaskoczyła urzędników?

4
1391

Śnieg w kwietniu? Tego chyba nikt się nie spodziewał. Tak można przynajmniej wnioskować po porannych trudnościach z jakimi przyszło zmierzyć się kierowcom. Drogi w mieście były białe. Nieodśnieżone, nieposypane.

 

Tak dziś rano wyglądały drogi w Świeradowie- Zdroju. To górskie uzdrowisko najwyraźniej nie przygotowało się na atak zimy w kwietniu. Poruszanie się po drogach i chodnikach wszystkim sprawiało wielkie trudności.

Świeradowski Radny Pan Mateusz Szumlas przyznaje w rozmowie z nami, iż od wczesnych godzin porannych kontaktował się z urzędem prosząc o odśnieżanie ulic i chodników. Jak mówi, sam burmistrz nie odebrał telefonu, a od urzędników dowiedział się, że umowy na odśnieżanie były do końca marca i teraz w tzw. trybie awaryjnym urząd wystawia zlecenia firmom odśnieżającym ulice. Natomiast chodniki raczej nie będą odśnieżane. Zdaniem Pana radnego w tej górskiej miejscowości umowy na odśnieżanie powinny być zawierane na znacznie dłuższy okres, bo jak mówi każdy z mieszkańców wie, że w śnieg w kwietniu w tym mieście to nic nadzwyczajnego.

Czy świeradowian czeka Armagedon? Pogoda w najbliższych dniach nie będzie łaskawa. Mróz, śnieg i silny wiatr. Tak trudnych warunków możemy spodziewać się do końca tygodnia. Wiosna ma wrócić dopiero po weekendzie.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here