Zebrali ponad 2 tony elektrośmieci

2
734
zdjęcia: ZSOiZ Lwówek Śląski

Finał akcji ekologicznej zbiórki elektrośmieci organizowanej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim przerósł oczekiwania.

 

 

Na początku stycznia 2023 roku Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim poinformowała o przystąpieniu młodzieży z tej placówki do akcji ekologicznej pn. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

W ramach akcji każdy z mieszkańców regionu mógł w szybki i prosty, a przede wszystkim legalny sposób pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego oddając go szkole, a jednocześnie wesprzeć szkołę, bo ta za uzbierane kilogramy ma otrzymać nagrody w postaci materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.

„Finał akcji ekologicznej “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” przerósł nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim instytucjom, uczniom i ich rodzicom oraz osobom prywatnym za zaangażowanie. Zebraliśmy ponad 2 tony elektrośmieci, które będą podlegały recyklingowi. Zyskamy przez to wszyscy: środowisko, ci którym niepotrzebny sprzęt sprawiał kłopot oraz szkoła.” – napisał w mediach społecznościowych Andrzej Bielak Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim, który wspomniał także, iż zajmująca się recyklingiem takiego sprzętu firma już go odebrała.

 

zdjęcia: ZSOiZ Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here