Jak walczyć z suchą i swędzącą skórą głowy?

0
607
materiał partnera

Kiedy uporczywie swędzi skóra głowy, wiele osób z przerażeniem myśli o przyczynie, obawiając się np. wszawicy. Każdy trop warto oczywiście sprawdzić, ale bez obaw – istnieją również inne przyczyny swędzenia skóry na głowie, wiążące się także z jej przesuszeniem. A za rozprawienie się z tymi problemami odpowiadać mogą bezkonkurencyjne kosmetyki marki Hairlust.

 

 

Skandynawska marka kosmetyczna Hairlust podbija od jakiegoś czasu rynki europejskie, w tym oczywiście rynek polski. Trzeba przyznać, że Polki – a coraz częściej również Polacy – to wyjątkowo wymagająca grupa klientów. Mamy stosunkowo dużą świadomość na temat pielęgnacji; skłaniamy się ku profesjonalnie działającym kosmetykom pielęgnacyjnym, których składy bazują na naturalnych ekstraktach roślinnych. To wyjaśnia popularność kosmetyków do włosów marki Hairlust. Przekonaj się, jaką receptę mają skandynawscy twórcy marki na suchą i swędzącą skórę głowy.

Przesuszona skóra głowy – przyczyny zewnętrzne

Jest kilka czynników, które mogą wpływać na przesuszenie, a w konsekwencji również na świąd skóry na głowie. Część z nich jest niezależna od diety, pielęgnacji włosów ani stanu zdrowia.

Za problem suchej swędzącej skóry głowy odpowiadać może częste przebywanie w miejscach o niskiej wilgotności powietrza. Poziom wilgotności powietrza w swoim domu, miejscu nauki lub pracy możesz sprawdzić najprostszym higrometrem. Optymalna wartość jest zależna od temperatury powietrza, ale za służące szeroko pojętemu zdrowiu przyjmuje się widełki 40-60% wilgotności.

Wpływ na przesuszanie się skóry głowy mogą mieć też inne czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatury, pór roku (dlatego problem świądu skóry głowy u wielu osób pojawia się jedynie zimą), zanieczyszczenie powietrza (co również wyjaśniałoby pojawianie się przesuszenia skóry i jej swędzenia w sezonie grzewczym).

Swędzi Cię skóra głowy? Zobacz, co sygnalizuje Twój organizm

Istnieje ponadto kilka czynników wewnętrznych, które wywołać mogą problem suchej i swędzącej skóry głowy:

 • wiek – swędzenie może pojawić się np. w czasie meno- i andropauzy; a w każdym razie: w wyniku upływu czasu,
 • hormony – ich wpływ na przesuszenie skóry głowy może wiązać się nieubłaganie z kwestią wieku; sucha swędząca skóra głowy jest bowiem często problemem kobiet po menopauzie,
 • palenie papierosów – cóż, przesuszenie skalpu to kolejny powód, dla którego warto rzucić palenie, jeśli jeszcze nie masz tego za sobą,
 • źle zbilansowana dieta – która wpływać może na nieprawidłowe funkcjonowanie absolutnie całego organizmu,
 • alergie – swędzenie skóry może stanowić reakcję alergiczną (dotyczy to zarówno alergii kontaktowych, jak i pokarmowych),
 • stres – trudny do eliminacji, ale warto choć jego część wygonić ze swojego życia.

Co się dzieje na głowie, która swędzi?

Sucha i swędząca skóra głowy może także uprzykrzać życie osobom, których nie dotyczy żaden z powyższych problemów – może to być bowiem kwestia nieodpowiedniej pielęgnacji włosów. I jest to najlepszy możliwy scenariusz, jaki można sobie wyobrazić podczas walki o odrobinę ulgi na głowie. Dlaczego? Bo wystarczy wcielić w życie kilka pomysłów marki Hairlust, by pozbyć się uciążliwego kłopotu.

Skóra pod włosami jest po prostu… skórą. O ile w tę na reszcie ciała wklepujemy często balsamy, fundujemy jej masaże, peelingi i seanse szczotkowania na sucho, o tyle skórę głowy zwykle zaniedbujemy, pamiętając jedynie o pielęgnacji włosów. Jeśli w powyższych słowach odnajdujesz prawdę o swojej rutynie pielęgnacyjnej, koniecznie wprowadź w życie pewne zmiany – Twoja głowa Ci za to podziękuje!

Przesuszona skóra głowy wymaga oczywiście nawilżenia. Aby jej to zapewnić, warto sięgnąć po kosmetyki pełne naturalnych składników o właściwościach nawilżających: aloesu, oliwy z oliwek, koloidalnej mączki owsianej, wyciągu z acai i innych. Właśnie tego rodzaju naturalne składniki stanowią podstawę pielęgnacji, jaką proponuje nam marka Hairlust.

Jak skutecznie nawilżać skórę głowy?

Aby zlikwidować problem przesuszonego skalpu i uporczywego swędzenia skóry głowy, wprowadź do swojej pielęgnacji kilka istotnych punktów:

 • raz na kilka dni użyj Grow Perfect™ Thickening Spray – wzmacniającego, nawilżającego i kojącego skórę głowy sprayu,
 • myj włosy delikatnym szamponem z naturalnymi składnikami – w tej roli doskonale sprawdzi się szampon nawilżający Split Fix™ Shampoo, który działa nie tylko kojąco, ale też wzmacniająco,
 • unikaj codziennego mycia włosów – pomiędzy jednym a drugim myciem koniecznie zrób przynajmniej dzień przerwy; pozwól skórze głowy się zregenerować,
 • unikaj gorących kąpieli – jeśli chcesz się rozgrzać, zrób sobie aromatyczną herbatę; pod prysznicem wybierz jednak wodę ciepłą zamiast gorącej; Twoje włosy i skóra głowy odwdzięczą się jeszcze bardziej za mycie i płukanie ich letnią wodą,
 • złuszczaj martwy naskórek oczyszczającym szamponem lub specjalnym peelingiem; skuteczność zabiegu będzie jeszcze wyższa, jeśli będziesz wykonywać masaże skalpu za pomocą szczotki Scalp Delight™ Scalp Massage Brush.

A jak o nawilżenie zadbać od wewnątrz? Oczywiście odpowiednio zbilansowaną dietą, suplementacją służącym włosom witamin oraz piciem odpowiedniej ilości wody.

Zadbaj o swoje zdrowie – to najważniejszy z pielęgnacyjnych nawyków!

-/materiał partnera/-off

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here