Zdrowe opalanie – 5 kosmetyków, za które skóra podziękuje Ci latem

0
290

Lato kojarzy nam się z godzinami spędzonymi na słońcu. Opalona skóra wygląda zdrowo, więc każdy z nas podczas urlopu chce złapać trochę promieni słońca. Niestety często robimy to w nieodpowiedni sposób, narażając się na bolesne poparzenia skóry. Tyczy się to szczególnie osób z jasną karnacją, których skóra jest bardzo wrażliwa na słońce. Wystawianie się na słońce bez odpowiedniej ochrony przyspiesza proces starzenia się skóry, a w niektórych przypadkach może spowodować powstanie zmian nowotworowych. Czy musimy w takim razie rezygnować z opalania? Oczywiście, że nie! W poniższym artykule przedstawiamy 5 niezbędnych kosmetyków do opalania, które odpowiednio zabezpieczą skórę przed słońcem.

 

Krem z filtrem do twarzy

Produkty kosmetyczne wzbogacone w filtry przeciwsłoneczne powinny stanowić podstawę codziennej pielęgnacji. Tyczy się do szczególnie okolic twarzy, która każdego dnia narażona jest na powstawanie przebarwień, nie tylko latem. Skupmy się jednak na okresie wakacyjnym, kiedy promienie słoneczne są wyjątkowo silne i szybko opalają nasze ciało. Pierwszym niezbędnym produktem jest krem ochronny do twarzy z wysokim filtrem. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa i bez ochrony mogą pojawić się na niej plamy, które bardzo ciężko zlikwidować nawet w gabinecie kosmetycznym. Każda osoba powinna więc stosować krem z filtrem 50, by zapobiec nieprzyjemnym skutkom słońca, które jest bezlitosne dla wrażliwej skóry na twarzy.

Mleczko do opalania ciała z filtrem

Bardzo ważne jest, by podczas ekspozycji na słońce dokładnie zabezpieczyć skórę mleczkiem do ciała z filtrem. Na rynku spotkamy kosmetyki, w których różna jest wysokość filtra. Dla posiadaczy jasnej karnacji najlepiej sprawdzi się wysoki filtr 50, szczególnie podczas pierwszych dni na słońcu. Przyjęło się, że filtr w czasie największych upałów nie powinien być niższy niż 30. Kosmetyki do opalania z filtrem to absolutna podstawa, by proces opalania był bezpieczny dla naszej skóry.

Balsam nawilżający po opalaniu

Po kilku godzinach na słońcu, kiedy nasza skóra jest nagrzana, nic nie przynosi takiej ulgi jak balsam łagodzący po opalaniu. Daje natychmiastową ulgę i wpływa na nawilżenie skóry, która po ekspozycji na słońce jest sucha i odwodniona. Oprócz tego kosmetyki tego typu zawierają w swoim składzie składniki łagodzące zaczerwienienia i regenerujące, co ma wpływ na utrwalenie opalenizny i nadanie jej pięknego, złocistego koloru.

Ochrona ust podczas opalania

Czy wiesz, że nasze usta podczas opalania również potrzebują należytej ochrony? Pominięcie tej okolicy podczas nakładania kosmetyków z filtrem, grozi wysuszeniem ust i ich pękaniem, co powoduje silny ból i dyskomfort. Z tego powodu na rynku znajdują się ochronne pomadki do ust z wysokim filtrem ochronnym, które zapewniają nawilżenie i natłuszczenie. Systematyczne nakładanie pomadki podczas opalania sprawi, że na naszych ustach nie będą widoczne skutki działania wysuszającego słońca. To gwarantuje, że nasze usta podczas urlopu będą nawilżone, jędrne i napięte.

Balsam łagodzący oparzenia słoneczne

Jeżeli z jakichś powodów, nasza skóra nie została odpowiednio zabezpieczona przed słońcem, konieczne jest natychmiastowe działanie. Poparzona i zaczerwieniona skóra powinna zostać potraktowana sporą ilością składników aktywnych, odpowiedzialnych za nawilżenie i łagodzenie. W balsamach na oparzenia powinniśmy szukać składników, takich jak kwas hialuronowy, pantenol oraz wyciąg z aloesu, które natychmiastowo przynoszą ulgę i dostarczają skórze dawkę nawilżenia. Gdy dojdzie do poparzenia, konieczne jest unikanie promieni słonecznych i stosowanie bardzo wysokich filtrów ochronnych.

-/materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here