Zdewastowali park miejski

16
1678

Przyklasztorny park w Lubomierzu to jedna z niepowtarzalnych atrakcji tego urokliwego miasteczka. Miejsce, które wysiłkiem sióstr Benedyktynek powstało wieki temu, od paru lat poddawane jest rewitalizacji. Nowe ławki, pergole, nowe nasadzenia, kwiaty, … To wszystko sprawiało, że można się tu zrelaksować, posłuchać śpiewu ptaków, czy podglądać skaczące po drzewach wiewiórki…

 

Niestety, to ustronne miejsce przypadło do gustu także lokalnym chuliganom. Od czasu jego oddania do użytku ci angażują się niszczenie parku. Zdołali już zdewastować bramę, niszczą ławki, niszczą zieleń, pozostawiają po sobie tony śmieci, …

Kolejne akty wandalizmu odnotowano tu w weekend. Do dewastacji doszło w nocy z piątku na sobotę. „Bardzo smutna informacja tak wygląda park po spotkaniu z młodzieżą z Lubomierza, Olesznej i Chmielenia …” – pisze Pani Agata, która angażuje się przywrócenie temu miejscu dawnej świetności.

Niestety, czasami widząc jak niszczona jest ciężka praca i duże pieniądze zainwestowane w to miejsce ręce opadają. Co ciekawe nie robią tego mieszkańcy Szczecina, czy Krakowa, a lokalni chuligani, osoby znane wszystkim w miasteczku i nie wiedzieć, dlaczego sami mieszkańcy przymykają na to oko?

Władze Lubomierza wraz ze strażą miejska były na miejscu zdarzenia. Szkody zostały oszacowane i trwa sporządzanie zawiadomienia na policję. Miejmy nadzieję, że uda się ująć sprawców, którzy odpowiedzą za zniszczenia.

Jeśli jesteście świadkami aktów wandalizmu informujcie nas, róbcie zdjęcia i przesyłajcie do nas. Na pewno nie pozostawimy tych zachowań bez odzewu.

16 KOMENTARZE

 1. Oczywiście tego typu chamstwo należy piętnować i karać bezwględnie. Ale moje pytanie idzie w innym kierunku kiedy w końcu burmistrz i cała Rada otworzą oczy i zmienią zaangażowanie Straży Miejskiej. Podejście budzi wiele umocni albo wręcz nasuwają się nieprzyzwoite słowa żeby określić brak działań z ich strony. Nie wiem czy to tylko wina komendanta czy po prostu tak mu wygodnie. Śmieci, biegające psy, pijacy pod sklepami to jest rzeczywistość tak wyglada w gminie Lubomierz. Szkoda a mogło być inaczej niż w innych gminach.

 2. Tak dodać to że gmina też niedba o ten park ,turyści chcący wejść do parku niewiedzą gdzie znajduje się wejście, gdzie za drzwiami jest nie koszone, po kolana zarośla w parku.

 3. Że jest zarośnięte to nie znaczy że jeden debil z drugim muszą wszystko dewastować
  Ręce i nogi upier….lić i do gnojówki
  Głowami w mur niech walą banda debili

  • Potwierdzasz że jest zarośnięte i nie sprzątane,a wandalizm swoją drogą to fakt, po za tym żadnych oznaczeń gdzie jest Park i ta śmieszna i bez sensu ścieszka astronomiczna co niema nic wspólnego z klasztorem.

 4. Nie rozumiem jednej kwestii, jeżeli winni są znalezieni to gdzie tkwi problem. Wasze piękne sądy powinny dotrzeć do meritum sprawiedliwości i ukarać winnych. Chyba, że pani Agatka powiela oskarżenia na podstawie informacji, że ktoś taki, z tych stron, tam przebywał, więc należy go oskażyć. Zresztą np w Chmieleniu nie ma młodziezy to nie wiem o co chodzi

 5. Sprawców trzeba ukarać. Swoją drogę tyle kasy poszło w ten park a nie ma kto o niego dbać. Stowarzyszenie dbało gdy można było się na nim lansować a teraz park który ma rok i świeże nasadzenia wygląda jak dżungla. Pieniądze poszły w błoto.

 6. To miejsce potrzebowało rozgłosu. Może nie takiego ale przynajmniej teraz ktoś się tym interesuje i wie, że pseudo park istnieje. Miejsce zapomniane!!!!Pani ze Stowarzyszenia proszę wziąć kosiarkę na plecy bo miejsce samo w sobie woła o pomstę do nieba.

 7. Iga chyba żartujesz sobie. 40 koła razy 10 najbliższych lat to daje 400 koła. Wierzyć się nie chce w tą lokalną politykę i ktoś powie, że gmina biedna….

 8. 40.000- na rok, zima odpada, jakiś tam Edek wykosi, posprząta dadzą mu 500zł (żeby tylko) za jedno koszenie ,3-4max koszeń w roku plus sprzątanie i 40.000,- zł roczne rozpisane to jest sztuka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here