Skuteczny pościg za motocyklistą pod wpływem narkotyków

3
1742

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po jego zatrzymaniu okazało się, że kierował jednośladem pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi pełniący służbę na terenie gminy Świerzawa dostrzegli kierującego motocyklem. W celu przeprowadzenia kontroli drogowej włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie jednośladu. Reakcja kierowcy była kompletnie odwrotna. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu kierowca zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Rząśniku, a 33-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów. Kontrola stanu technicznego motocykla, dokumentacji i posiadanych przez mężczyznę uprawnień nie wykazała nieprawidłowości. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast badanie narkotesterem wykazało obecność w jego organizmie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metamfetaminy. W celu przeprowadzenia dalszych badań mężczyźnie została pobrana krew.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i kierowanie motocyklem pod wpływem narkotyków 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

-/mł. asp. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi/-

3 KOMENTARZE

  1. Po Lwówku jeżdżą tajniaki 3-ma. nieoznakowanymi Hyundaiami i się wszystkich czepiają i zabierają co mogą.Od nazistow testy kupili i gnębią ludzi.”Lubi nas nie wielu większość nienawidzi boja się wszyscy w szczególności Żydzi.Polak cię okradnie,Polak cię dopadnie …mamy tu Meksyk o jakim nawet nie śnisz …”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here