Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na DK30. AKTUALIZACJA

5
3726

Kilka minut po godzinie 7 na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Chmieleń doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

 

To kolejne zdarzenie w niemal tym samym miejscu w miejscowości Chmieleń. Mieszkańcy, co w tym przypadku wydaje się oczywiste, czują się coraz mniej bezpieczni.

Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Chmieleń doszło tuż po godzinie 7 rano. Z wstępnych informacji wynika, iż jadący od strony Jeleniej Góry kierujący Mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jadący z naprzeciwka kierowca drugiej ciężarówki starał się „uciec na bok” i zjechał maksymalnie na pobocze. Nie udało mu się jednak uniknąć zderzenia z większym zestawem.

Kierujący Mercedesem po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Kierowca drugiej ciężarówki trafił pod opiekę medyków.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP KSRG Lubomierz oraz JER PSP w Lwówku Śląskim, zespół ratownictwa medycznego oraz kilka patroli policji.

Smutnym, w tej sytuacji jest poruszany przez mieszkańców fakt, iż policja przez długi czas nie wyznaczyła objazdów, nie poprowadziła kierowania ruchem, w wyniku czego kierowcy na własną rękę starali się szukać objazdów, czego efektem jest wjazd w wąską wiejską drogę dużego zestawu ciężarowego. Jego kierowca bezmyślnie wjechał w wąską drogę i przejechał przez małe mostki. Na szczęście droga pod nim się nie zerwała.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Droga krajowa nr30 w miejscowości Chmieleń będzie nieprzejezdna do około godziny 11.

Droga jest już przejezdna.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here