Zboczeniec zaczepiał dzieci i obnażał się przed nimi

1
1175

Mieszkańcy powiatów złotoryjskiego i legnickiego biją na alarm. W dniu wczorajszym w kilku miejscowościach pojawił się mężczyzna, który zaczepiał dzieci, obnażał się przed nimi, zapraszał do auta. Policja potwierdza zgłoszenia z kilku miejscowości.

 

Do nagabywania dzieci dochodziło w czwartek późnym popołudniem w rejonie miejscowości Gierałtowiec, Ernestynów, Lubiatów w gm. Złotoryja.

 

Mężczyzna zaczepiał dzieci, obnażał się przed nimi i zapraszał do samochodu. Rodzice w okolicznych miejscowościach natychmiast zaczęli wymieniać się informacjami o podejrzanym mężczyźnie, który dość sprawnie przemieszczał się po okolicy. Media społecznościowe zostały zalane ostrzeżeniami. Sprawa została zgłoszona na policję.

 

Oficer prasowy policji w Złotoryi st. sierż. Dominika Kwakszys potwierdza, iż w dniu wczorajszym wpłynęło kilka zgłoszeń z okolicznych miejscowości o mężczyźnie, który zaczepiał dzieci. Złotoryjscy policjanci badają sprawę, przesłuchują świadków, zabezpieczają dowody. Jednak na chwilę obecną ze względu na dobro sprawy policja nie udziela więcej informacji.

 

Sprawa wygląda na poważną. Nie namawiamy do wpadania w panikę, jednak z pewnością warto przeprowadzić rozmowy z dziećmi jak zachowywać się w takich sytuacjach. Pomocna może tu być strona Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „GADKI”, czyli proste rozmowy na trudne tematy, gdzie eksperci przygotowali szereg bardzo przydatnych porad, jak rozmawiać z dziećmi m.in. o wykorzystaniu seksualnym.

Przemoc seksualna wobec dzieci jest powszechnym zjawiskiem – doświadczyło jej co piąte dziecko w Europie. Zdecydowana większość dzieci wykorzystywanych seksualnie zostało skrzywdzonych przez znaną im osobę. Dzieci wykorzystane seksualnie przez osobę dorosłą zazwyczaj nikomu o tym nie mówią.

Rozmowy na temat zagrożenia wykorzystywaniem seksualnym mogą być trudne zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Rodzice nie chcą przestraszyć ani zdenerwować dzieci. Czasami uważają, że jeszcze za wcześnie na poruszanie z dzieckiem takich zagadnień. Dzieci zaś nie zawsze rozumieją wyjaśnienia lub boją się takich tematów.

Dlatego właśnie proponujemy GADKI, czyli proste rozmowy na te trudne tematy, przeznaczone dla dzieci między 4 a 11 rokiem życia.

To bardzo ważne! Zachęcając dziecko do rozmowy, pokazując, że może z Tobą porozmawiać na każdy temat, a także ucząc je wyrażania swoich uczuć i emocji czy mówienia „nie” – uczysz dziecko, jak obronić się przed wykorzystywaniem seksualnym. czytamy na wstępie internetowego poradnika Fundacji

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here