Zawrotna kwota za remont gminnego budynku

1
1508
oferta przetarg
zdjęcie poglądowe

Szalejąca inflacja, drożejące paliwo i materiały budowlane, rosnące raty kredytów i koszty pracy a także niepewność jutra sprawiają, że realizacja gminnych inwestycji staje pod dużym znakiem zapytania.

 

Każdy Polak i każda Polka zmagają się dziś z coraz trudniejszą sytuacją gospodarczą w naszym kraju. Z drożyzną i niepewnością mierzyć muszą się też samorządowcy, którzy obawiają się, że wiele z zaplanowanych inwestycji, z uwagi na rosnące ceny może nie dojść do skutku.

Wnioski o finansowe wsparcia czy to ze środków europejskich, czy krajowych pisane były kilka miesięcy temu, a czasami ich przygotowanie rozpoczęło się kilka lat temu. Wówczas rynek budowlany był stabilny. Pozyskane dziś dofinansowania nie starczają nawet na połowę zaplanowanych za nie robót.

Kolejny przykładem wynik przetargu na modernizację energetyczną budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu. Na to zadanie Gmina planowała wydać 1.500.000 zł brutto. Jak już informowaliśmy w ramach tego zadania obiekt miał przejść gruntowny remont we wnętrzach, zostać docieplony a także zagospodarowany miał być teren przy budynku. Dziś wiemy, że ta inwestycja na razie stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.

Otwarcie złożonych w przetargu ofert miało miejsce w dniu 10 czerwca 2022 roku. Do przetargu przystąpiła jedna firma. Potencjalny wykonawca za realizację modernizacji zgodne ze specyfikacją zażądał ponad dwa razy więcej, niż wydać planowała Gmina. Oferent z Bolesławca zaproponował 3.254.025,66 złotych!

Teraz oferta zostanie przejrzana pod kątem formalnym. Jednak z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, iż władze Lubomierza rozpiszą nowy przetarg. To jednak odsunie w czasie realizację inwestycji.

1 KOMENTARZ

  1. z uwagi na rosnące ceny może nie dojść do skutku, i to jest odpowiedz i takie będą odpowiedzi naszych władz, tak jak z mostkiem w Pławnej itp. Czekajcie dłużej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here