Zawodnik naruszył nietykalności cielesną sędziego. Mecz przerwano

1
3078
zdjęcie poglądowe

Po tym, jak doszło do naruszenia nietykalności cielesnej sędziego ten przerwał mecz. Do zakończenia spotkania brakło zaledwie kilku minut. Zapewne teraz nad sprawą pochyli się komisja dyscyplinarna.

Przepisy Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej wprowadzają surowsze kary za naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie lub zniesławienie sędziego zawodów piłkarskich, a także za inne wysoce niesportowe zachowanie przed, w czasie meczu lub bezpośrednio po nim.

Do takiego niesportowego zachowania miało dojść podczas rozgrywanego w sobotę, 29 października 2022 roku meczy piłki nożnej, pomiędzy grającymi w „A” klasie drużynami Lechia Piechowice a Czarni Strzyżowiec.

Jak podaje portal 90minut.pl mecz został „przerwany w 86. minucie przy stanie 2-0 z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika gości”.

Oświadczenie Zarządu Kolegium Sędziów Jelenia Góra:

Podczas meczu A-klasy pomiędzy Lechią Piechowice, a Czarnymi Strzyżowiec doszło do naruszenia nietykalności sędziego głównego Mirosława Postępskiego. Prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją.

O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na Policję.