Zatrzymanych 32 kierowców. To efekty policyjnej akcji “prędkość”.

5
1521
policyjna kontrola prędkości
policyjna kontrola prędkości (fot.: Policja Lwówek Śląski)

W dniu wczorajszym lwóweccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. “Prędkość”. W ramach akcji zatrzymali 32 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń.

 

Wczoraj w całym kraju policjanci ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji “Prędkość” prowadzili działania mające na celu przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak tłumaczą policjanci oprócz pomiaru prędkości policjanci sprawdzali czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

„Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dlatego mundurowi tłumaczyli jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków, tj. m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.” – tłumaczy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która wyjaśnia, iż w powiecie lwóweckim nadal wielu kierowców nie stosuje się przepisów.

„W powiecie lwóweckim stróże prawa zatrzymali aż 32 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Rekordzista w obszarze zabudowanym pędził 87 km/h.” – dodaje policjantka.

Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami. Ten najwyższy wyniósł osiemset złotych.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here