Wigilia w Olesznej Podgórskiej

0
1548

W weekend przed Świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Olesznej Podgórskiej spotkali się w świetlicy, by przy wigilijnym stole przełamać się opłatkiem, złożyć sobie najlepsze życzenia, wspólnie kolędować a przede wszystkim, żeby być razem.

Spotkanie opłatkowe odbyło się w sobotę, 21 grudnia. Organizatorami spotkania była Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką i Radnym.

Spotkania Wigilijne mieszkańców Olesznej Podgórskiej to już tradycja, jednak po raz pierwszy zostało ono przygotowane przez nową radę sołecką, której członkowie przyznają, iż wymagało to od nich sporo pracy i zaangażowania. – Przygotowywana przez nas Wigilia polega na tym, że nie ma listy gości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Są ogłoszenia w kościele jak i na plakatach. Poza tym spotykając mieszkańców, sąsiadów na ulicy rozmawiamy z nimi i serdecznie ich zapraszamy. – tłumaczy Pani Anna Łozińska z rady sołeckiej, która dodaje, iż nie jest to Wigilia na zapisy, a spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców i każdy jest mile widziany.

Taka formuła wiąże się niestety ze stresem, bo niemal do ostatniej chwili nie wiadomo, jak wielu gości zawita w progi świetlicy.

Tegoroczne spotkanie Wigilijne swoją obecnością zaszczycili: Pan Marek Chrabąszcz – Burmistrz Lubomierza, Pan Bogdan Ciereszko reprezentujący OKiS Lubomierz, ksiądz Erwin Jaworski proboszcz parafii św. Maternusa B.M w Lubomierzu oraz ksiądz wikariusz Łukasz Langenfeld. Najważniejsi w tym dniu byli jednak licznie przybyli mieszkańcy Olesznej Podgórskiej.

Na ten dzień świetlica zmieniła się nie do poznania. Piękna choinka i wspaniałe świąteczne dekoracje dodawały jej uroku. – Na stołach mamy między innymi pierogi ruskie, pierogi z kapustą, uszka, barszcz, sos grzybowy, krokiety, śledzie, ciasta, … – wyjaśnia Pani Anna Łozińska, która przyznaje, iż tak dekoracje, jak i całe menu to praca pani sołtys, rady sołeckiej i radnego przy wsparciu wspaniałych mieszkańców, na których pomoc zawsze mogą liczyć.

Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi wobec innych. – mówiła witając przybyłych Katarzyna Mielniczyn Sołtys Sołectwa Oleszna Podgórska, która podziękowała także wszystkim osobom, które w minionym roku angażowały się w działania na rzecz sołectwa a także wszystkim sponsorom. Pani Sołtys w imieniu własnym, całej Rady Sołeckiej oraz Radnego złożyła wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia: – Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niech moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Cieszy mnie bardzo, że przybyli Państwo tak licznie. To jest naprawdę wielka wartość. – mówił witając mieszkańców Burmistrz Marek Chrabąszcz, który również złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia: – Z okazji Świąt chciałbym życzyć Państwu wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności i niech te Święta będą wesołe i rodzinne a z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę Państwu dużo spokoju miłości i wzajemnej życzliwości.

Opłatki pobłogosławił ksiądz proboszcz Erwin Jaworski, który wraz z mieszkańcami zmówił modlitwę. Później wszyscy składali sobie życzenia..

Pani Anna Łozińska zapytana o to, czego życzy mieszkańcom mówi krótko: – Zdrowia. I dodaje: – Szczególnie w momencie, kiedy mamy chorego mieszkańca, którego wspomagamy widzimy, że zdrowie jest najważniejsze.

Wigilia mieszkańców Sołectwa Oleszna Podgórska trwała do późnych godzin. Długie rozmowy, wspólne kolędowanie i radość z bycia w tym czasie razem.

Galeria zdjęć

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here