Zatrzymany sprawca zuchwałych kradzieży

2
264

Policji w Gryfowie Śląskim udało się zatrzymać sprawcę zuchwałych kradzieży pieniędzy w marketach na terenie powiatu lwóweckiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Mirska. Mężczyzna ubrany w strój roboczy pod pozorem zakupów doprowadził ekspedientkę do otwarcia kasetki z pieniędzmi po czym wyrwał z kasetki plik banknotów. Do kolejnego zdarzenia doszło dzień późnej 7 maja także w markecie tym razem w Gryfowie Śląskim. Działając podobnie w przebraniu próbując zmienić swój wygląd 32 letni mężczyzna pod pozorem zakupów doprowadził do sytuacji gdy ekspedientką wydając mu resztę otworzyła kasetkę. W tym momencie sprawca wyrywa plik banknotów i ucieka.

Do wykrycia sprawcy zostali skierowani policjanci kryminalni. Ale, co ważne, ustaleniem sprawcy zajęli się także dzielnicowi, którzy najlepiej znają lokalne środowisko. Po kilku dniach właśnie jeden z dzielnicowych uzyskał ważną dla śledztwa informacją, iż sprawca nie jest z powiatu lwóweckiego.

Policjanci w związku tym udali się do Olszyny w powiecie lubańskim i tam udało się im zatrzymać 32 letniego sprawcę. W toku prowadzonych czynności zatrzymany wskazał gdzie ukrył rzeczy w które przebierał się w momencie popełniania przestępstw. W sumie przestępcy udało się ukraść 1380 zł. Mężczyzna został zatrzymamy w policyjnym areszcie, po czynnościach procesowych przekazany do dyspozycji prokuratora i sądu rejonowego w Lwówku Śląskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski

 

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here