Zatrzymany przez gryfowskich policjantów za oszustwo

1
1337

Policjanci z Gryfowa Śląskiego zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując nieświadomość starszego mężczyzny oszukał go rozmieniając 100 złotych na imitację banknotów o nominale 50 złotych z napisem „SOUVENIR”. 24- latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

2 listopada br. policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie zapłacenia podrobionymi banknotami o nominale 50 złotych z napisem „SOUVENIR” w jednym ze sklepów w Gryfowie Śląskim. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, iż starsza kobieta nie miała świadomości, że pieniądze, które posiadała nie są prawdziwe.

W wyniku szybko podjętych działań przez mundurowych z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim tego samego dnia, policjanci ustalili i zatrzymali 24- letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego, który stał za oszustwem. Mężczyzna wykorzystał nieświadomość starszych ludzi i rozmienił pieniądze seniora przekazując mu fałszywe „banknoty”.

W portfelu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili kolejne fałszywe „banknoty” z napisem „SOUVENIR”.

Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here