Czym jest fototapeta i jakie mamy rodzaje fototapet na wymiar?

1
232
materiał partnera

Fototapety na zamówienie są rozwiązaniem, które szybko zyskuje na popularności. Dlaczego? Nowoczesne fototapety na wymiar wyróżniają się nie tylko estetyką i zdolnością do transformacji przestrzeni, ale również możliwością pełnej personalizacji i precyzyjnego dopasowania produktu do wymiarów ściany i indywidualnych potrzeb zamawiającego. Obecnie fototapety zamawiane są zarówno do prywatnych domów, jak i przestrzeni komercyjnych, takich jak hotele, restauracje czy biura, stając się wyrafinowanym narzędziem w rękach projektantów wnętrz.

 

Fototapety na wymiar – co to jest?

Podstawowa definicja fototapety jest prosta: to duże, graficzne przedstawienie, drukowane na materiale przypominającym tapetę, mające na celu pokrycie ścian w celach estetycznych i ochronnych. Nowoczesne fototapety na wymiar są wykonywane na papierze lateksowym, na który nadruki przenosi się z zastosowaniem technologii druku UV. Farby polimerowe są napylane na podłoże i warstwa po warstwie utwardzane światłem ultrafioletowym.

Marcin Krakowiak, współwłaściciel firmy D-POS, który pomógł nam w napisaniu tego artykułu, podkreśla, że gotowa fototapeta powinna być zalaminowana! Warstwa solidnego laminatu sprawia, że powierzchnia fototapety staje się odporna na wilgoć, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Tę cechę doceniają przede wszystkim przedsiębiorcy, m.in. właściciele kawiarni, salonów kosmetycznych czy szkół i przedszkoli, w których fototapety są bardziej narażone na przypadkowe zniszczenie.

Fototapety na zamówienie są wykonywane dla konkretnego klienta i na konkretną ścianę, po przeprowadzeniu wcześniej dokładnych pomiarów powierzchni.

Nowoczesne fototapety dla firm

Fototapety dla firm muszą charakteryzować się najwyższą jakością i wytrzymałością, by móc pełnić rolę eleganckiego wykończenia przez maksymalnie długi czas. Przedsiębiorcy zamawiający fototapety na wymiar mogą zdecydować się na uniwersalne grafiki i zdjęcia lub postawić na produkt, który będzie istotnym elementem identyfikacji firmy, np. prezentujący jej logo lub będący nośnikiem istotnych informacji.

Personalizacja fototapety jest więc tym, co pozwala na pełne dopasowanie produktu do potrzeb firmy, zarówno pod kątem wymiarów, jak i tego, co ma być na niej nadrukowane.

Zamów spersonalizowaną fototapetę do domu lub firmy

Fototapety na zamówienie zapewniają niemal nieograniczone możliwości dopasowania wzoru, kolorów i rozmiaru fototapety do indywidualnych preferencji oraz charakteru pomieszczenia, które chcesz zaaranżować.

Jak zamówić fototapetę na wymiar?

Postaw na sprawdzonego producenta

Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy oferującej wysokiej jakości fototapety na wymiar. Wybierz dostawcę dysponującego doświadczeniem oraz pracującego na najwyższej jakości materiałach i urządzeniach. Sprawdź, czy producent fototapet oferuje profesjonalną pomoc na każdym etapie zamawiania i realizacji oraz możliwość zamówienia fototapety z montażem.

Wykonaj pomiar lub zleć go profesjonalistom

Zmierz dokładnie ścianę lub ściany, uwzględniając elementy, które mogą zaburzyć aranżację (np. włączniki światła). Precyzja w tym aspekcie jest kluczowa, aby zapewnić idealne dopasowanie. W przypadku skomplikowanych i bardzo dużych ścian możesz zlecić pomiar profesjonalistom.

Wybierz wzór i określ stopień personalizacji

Możesz skorzystać z katalogu gotowych wzorów lub zamówić fototapetę w 100% opartą na własnych materiałach. Wybierając motyw i kolorystykę fototapety, zwróć uwagę na charakter i funkcję pomieszczenia. Na przykład, w sypialni mogą dominować spokojne, relaksujące motywy, podczas gdy w salonie sprawdzą się bardziej dynamiczne i wyraziste wzory. Wybór kolorów fototapety powinien harmonizować z ogólną kolorystyką wnętrza, włączając w to meble, tekstylia i inne elementy dekoracyjne.

Pamiętaj, że fototapeta może wpływać na percepcję przestrzeni. Jasne i otwarte krajobrazy mogą optycznie powiększyć przestrzeń, podczas gdy ciemniejsze, bardziej nasycone barwy i zbliżenia na detale mogą dodać pomieszczeniu głębi i intymności.

Przeczytaj także: https://www.d-pos.pl/blog/najmodniejsze-motywy-fototapet/

Podsumowanie

Nowoczesne fototapety na wymiar umożliwiają tworzenie unikalnych aranżacji, odzwierciedlających osobowość i gusty mieszkańców lub misję firm. Dzięki dostępności nowoczesnych technologii i różnorodności opcji, każdy może stać się kreatorem przestrzeni w wymiarze, który do tej pory był zarezerwowany wyłącznie dla najznamienitszych projektantów wnętrz.

-/materiał partnera/-off

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here