Zatrzymano dwóch sześćdziesięciolatków. Obaj mieli ponad 2 promile

0
1125

Szybkie i zdecydowane reakcje świadków zakończyły niebezpieczną jazdę dwóch pijanych kierujących w miniony weekend. Jeden z mężczyzn jadąc wąskimi osiedlowymi uliczkami uszkodził przydrożny słupek, drugi jechał slalomem po drodze wojewódzkiej.

 

W minioną sobotę około godziny 15:45 na ul. Jastrzębiej w Lwówku Śląskim doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Hyundai uderzył w przydrożny słupek, po czym został ujęty przez świadków, którzy wyczuli od niego woń alkoholu i wezwali na miejsce policję. 67- latek wydmuchał ponad 2 promile.

W niedzielę natomiast, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał informację o pojeździe, który nie trzyma toru jazdy i może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali wskazany pojazd. Kierującym okazał się być 64- letni mieszkaniec gminy Mirsk. Wynik badania alkomatem wykazał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here