Policja o wczorajszym Strajku Kobiet w Lwówku Śląskim

23
1846

W mroźne poniedziałkowe popołudnie ulicami Lwówka Śląskiego przeszła spontaniczna demonstracja. Protestujący odwiedzili także siedzibę lwóweckiego PiS-u. Policja krótko i rzeczowo odnosi się do protestu.

 

Jesteśmy tutaj, dlatego, ponieważ nasz pseudo rząd i pseudo trybunał odbiera nam prawa, każe na rodzić chore dzieci nie zważając na to, że my potem będziemy przez to cierpieć. – tłumaczyła nam jedna z uczestniczek demonstracji – Jesteśmy tu po to, żebyśmy miały ten wybór, bo nie każda kobieta ma warunki, nie każda kobieta może wychować dziecko. A tym bardziej, teraz jak usunęli to [ten zapis] i mamy rodzić dziecko, które jest chore jest dla mnie również niepojęte, ponieważ: gdzie jest wsparcie dla tych matek i dla chorych dzieci? Nie ma tego wsparcia! Nie ma tego wsparcia” – dodawała poirytowana orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji uczestniczka Strajku Kobiet, która zapewniała na, iż jest pełna wiary w to, że te protesty przyniosą zmianę.

Protest z lwóweckiego rynku wyruszył o godzinie 16:30. Grupa demonstrantów przeszła pod basztę lubańską a następnie zawróciła i skierowała się prosto do siedziby lwóweckiego PiS-u – biur poselsko-senatorskich posłów i posłanek: Ewy Szymańskiej, Marzeny Machałek, Elżbiety Witek, Krzysztofa Kubowa, Adama Lipińskiego, Wojciecha Zubowskiego oraz senatora Rafała Ślusarza.

Zobacz: https://lwowecki.info/kolejny-protest-w-lwowku-slaskim/

Po wyjściu z biura demonstranci wrócili na ulice, gdzie głośno skandowali swoje niezadowolenie.

Cały protest zabezpieczała lwówecka policja. Policjanci w mundurach i po cywilnemu pilnowali porządku. Dziś pani oficer prasowa przyznaje, iż podczas demonstracji nie było żadnych incydentów i funkcjonariusze nie musieli podejmować interwencji:

„W dniu 1 lutego br. protest na ulicach Lwówka Śląskiego odbył się bez wydarzeń. Nikt z uczestników w trakcie protestu nie został zatrzymany ani wylegitymowany” – wyjaśnia sierżant Olga Łukaszewicz.

23 KOMENTARZE

 1. Kobieta która chce usuwać dziecko z zespołem Downa zasługuje tylko na potępienie.te dzieci czują ,kochają,funkcjonują,a nawet pracuja.nie są roślinkami.

 2. polityczny slogan, że kobiety chcą usuwać płody z zespołem Downa. Typowe pisowskie spojrzenie na świat. Który z was przeciwniku widział dzieci z innym i genetycznymi wadami ? Dopiero wtedy można dyskutować. I w końcu gdzie jest to słynne pisowskie opiekuńcze państwo, które tak bardzo pomaga rodzicom, którzy zdecydowali się urodzić takie dziecko i patrzeć na jego śmierć. Czemu jest tyle skarbonek i różnych zbiórek na operacje dzieci które wymagają leczenia a państwo polskie nie jest zainteresowane pomocą? A to, że ludzie młodzi protestują to bardzo dobrze. Bo to oni będą żyć w tym kraju i zmagać się z bezprawiem jakie nam pod pozorem prawa wprowadza pis. Zał tych straconych lat zarządzanych przez pisowców. Ale fajnie że policjanci nie strzelają do manifestujących młodych ludzi jak to jest we Francji. Cudowne uzdrawiające słowa prezydenta które płyną z jego ust. Jak to kiedyś powiedział jeden z przywódców narodu “Aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnie”

  • Czego ci żal? 500+ 300na książki a może 13 emerytura? To zmarnował PIS bo wreszcie wyciągnął Polaków z haniebnego ubóstwa? A może zmarnowane jest to ,że wreszcie osiągnęliśmy nadwyżkę eksportową, albo to ,że mamy rekordowe rezerwy NBP? PIS ci przeszkadza bo pewnie zabrał UBecką emeryturę. Bo z bezrobociem i PKB radzi sobie doskonale. I można tak wymieniać dalej tylko po co jak nienawiść odbiera rozum.

 3. leon ! leon ! leon ! … gdzie się zapodziałeś ?.
  Muwiliśmy żebyś nie przesadzał z jabolami.
  Zawiodłeś nas. Byłyśmy pewne że nas wespszesz .
  Jesteś mocny tylko w gembie.

 4. Do obserwatora, jeśli ktoś słyszy i wie osobowo kto wykrzykiwał wulgaryzmy to przecież może zgłosić to na policję i wskazać konkretne osoby do ukarania ale mając dowód, że to ta osoba krzyczała a nie bo ktoś słyszał tylko kogo? Za niesłuszne pomawianie też można być ukaranym. Oj sami prawdziwi katolicy, nigdy nie użyli niecenzuralnych słów bo jak ktoś przeklnie np w domu to wszystko ok nie ma grzechu i tak to można bo inni nie słyszą tylko domownicy. To dopiero obłuda. Przypomnę ewangelię jak ktoś jest prawy to niech pierwszy rzuci kamieniem…..

  • Hej hej mieszkanie to nie miejsce publiczne. Policja była na miejscu i bez doniesienia tolerowała zakłócenie porządku. I tu nic katolicyzm nie ma do rzeczy.

 5. Do obserwatora ,na każdej imprezie w stylu agatowe lato pada milion wulgaryzmów wówczas wszystkim to pasuje i jest OK . WCZORAJ na proteście w Łodzi było kilka tysięcy ludzi setki wulgarnych banerów i przeklinajacych ,/ usta zasłonięte maseczkami/ kto w tym tłumie przeklina jest to nie do ustalenia .Brawo mieszkanka i Policja priorytet to życie, zdrowie i mienie świetnie.

  • I co zrobi zamknie 50% społeczeństwa ? Ma 71, jest stary i samotny i zgorzkniały, ludzie tylko sa przy nim bo maja blisko do koryta i się go boją. Wiecznie żyć nie będzie, i jak go zabraknie to będzie po PiSie.Żal mi jest ludzi którzy tak wierzą w tą socjalno-gospodarczy cud. Bo obce są wam jakiekolwiek zasady ekonomii. Żeby Ci dać, komuś musieli zabrać. Co do strajku kobiet, to kobiety rodzą dzieci, nie faceci i tym bardziej nie facei księżą. I to one powinny w tej kwestii mieć najwięcej do powiedzenia.

 6. @ksiądz…
  To prawda, że kobiety rodzą dzieci , ale dziecko ma geny obojga rodziców, czyli matki i ojca. Dlatego uważam, że zgodę na aborcję powinien, oprócz matki, wyrazić także ojciec dziecka! Łatwo można stwierdzić, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem tego dziecka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here