Zasypywał dziury w drodze gruzem. Dostał mandat

7
4133
fot.: SM Jel. Góra

Chciał dobrze, chciał utwardzić drogę gminną, zasypać powstałe w niej duże dziury, nierówności. Dostał mandat i musi posprzątać!

 

 

 

Jeśli droga jest drogą gminną, to za jej stan zasadniczo odpowiedzialny jest właściciel, czyli Gmina i to Gmina powinna zadbać o stan drogi. Jednak często zdarza się tak, iż mieszkańcy nie mogą doprosić się skutecznej interwencji ze strony lokalnych władz. A każdego dnia są zmuszeni zmagać się z problemem błota i dziur w drodze. Wprawdzie prawo dopuszcza wykorzystanie do utwardzenia gruntu kruszywo – tłuczeń, gruz betonowy, żwir lub kamień naturalny, taki jak gnejs. Jednak ustawodawca zaznacza, iż o wszelkich pracach na drodze decyduje jej właściciel. Zatem bez pisemnej zgody władz utwardzanie drogi może zakończyć się mandatem oraz obowiązkiem posprzątania o czym przekonał się jeleniogórzanin.

– We wtorek (10.01) około godziny 14.05 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie o wyrzucaniu gruzu na drogę szutrową prowadzącą w stronę wałów od ulicy Cieplickiej na wysokości numeru 107. Strażnicy miejscy pełniący służbę w rejonie Cieplic na miejscu zgłoszenia zastali mężczyznę, który kończył już wysypywanie gruzu. W rozmowie mężczyzna tłumaczył, że chciał gruzem pochodzącym z prac remontowych zasypać dziury jakie były w drodze i tym samym ją wyrównać. – tłumaczą jeleniogórscy strażnicy miejscy, którzy wskazują, iż 55- letni mieszkaniec Jeleniej Góry za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz nakazem uprzątnięcia gruzu z drogi.

7 KOMENTARZE

  1. Jakiś czas temu ktoś, zapewne jeden z właścicieli garaży(przed samymi garażami też wyrównany teren więc to pewnie ktoś z nich) pomiędzy “żelaźniakiem”, a domem kultury we Lwówku zasypał gruzem betonowym część dziur na drodze do garaży/parkingu LOK. Dzięki Bogu, bo już przejechać się nie dało. A teraz co? Paniska parkują swoje auta na tym kawałku z zasypanymi dziurami, a obok przejazd dalej z dziurami!! Gmina powinna zadbać o swój teren!! A ten, który zasypał cześć tych kraterów powinien nagrodę dostać. Szkoda, że gruz mu się skończył, może wszystkie dziury by zasypał. Nikt inny problemu nie widzi – ani radny z tego okręgu, ani pracownicy LOK, którzy stawiają tam auta, ani mieszkańcy jeżdżący na zajęcia do domu kultury, ani pozostali właściciele garaży w głębi. Wstyd!!

  2. Wystarczy po prostu pozwać gminę do sądu cywilnego o wykonanie nawierzchni i po sprawie. Ja podam gminę “sami swoi […]” do sądu własnie o to, bo 40 lat dopraszania się nic nie daje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here