Zastrzelona wilczyca. Drastyczne zdjęcia

7
2119

Na terenie leśnictwa Brzeźnik znaleziono martwe zwierzę. To około 4 letnia samica, która prawdopodobnie w ubiegłym roku wyprowadziła młode.

 

Wilki od 1998 r. są zwierzętami podlegającymi ochronie gatunkowej. W uzasadnieniu do tej decyzji, podkreślono pozytywną rolę drapieżników w utrzymaniu równowagi ekologicznej w lasach. W ciągu 20 lat ich populacja znacznie wzrosła, co przyczynia się do ich powrotu na tereny, na których wcześniej występowały. Dziś wilki występują w Górach i na Pogórzu Izerskim. Spotkać je można także w bolesławieckich lasach.

To właśnie w bolesławieckim nadleśnictwie na początku miesiąca znaleziono martwą wilczycę. O sprawie na fanpage’u poinformowało Nadleśnictwo Bolesławiec: „Myślałam, że nigdy nie będę musiała o takich rzeczach informować… Mówię Wam o tym tak późno, ponieważ nie mamy do tej pory oficjalnych wyników choćby sekcji” – piszą leśnicy, którzy w sobotę, 04 lutego 2021 r. otrzymali informację od myśliwego o martwym wilku leżącym 150 metrów od drogi krajowej 94 na terenie leśnictwa Brzeźnik.

„Po wskazaniu miejsca i wstępnych oględzinach uznano, że to wypadek komunikacyjny. Ustalono, że to około 4 letnia samica, która prawdopodobnie w ubiegłym roku wyprowadziła młode. Ciało zwierzęcia było już częściowo nadjedzone od strony klatki piersiowej. Zgon określono wstępnie na około 20 stycznia 2021” – informują pracownicy bolesławieckiego nadleśnictwa, którzy niezwłocznie na miejsce delegowali pracownika celem dokonania dokładnej dokumentacji fotograficznej, według wskazówek Stowarzyszenia dla Natury Wilk, w celu złożenia informacji do RDOŚ.

„Przy wykonywaniu ostatnich zdjęć odkryto w ciele około 2 cm otwór wlotowy na wysokości karku po stronie lewej. Natychmiast dokonaliśmy zgłoszenia sprawy do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Policjanci z KPP przeprowadzili wizję lokalną w miejscu odnalezienia wilka w tym samym dniu. Wilk został zabrany do Sanepidu w Bolesławcu, po czym miał być przewieziony do Kliniki Uniwersytety Przyrodniczego we Wrocławiu celem wykonania sekcji” – tłumaczą leśnicy, którzy liczą, że bolesławieckiej Policji uda się, podobnie jak śledczym z Zamościa w sprawie Kosego, odnaleźć sprawców tego bestialskiego czynu.

Drastyczne zdjęcia

Zdjęcia z portalu społecznościowego Nadleśnictwa Bolesławiec

7 KOMENTARZE

  1. Wilków coraz więcej i coraz śmielej sobie poczynają. Będą konflikty na linii człowiek-wilk. Wilki są pożyteczne – przeczyszczą trochę lasy od słabej i schorowanej zwierzyny, ale są groźne dla psów(które eliminują jako zagrożenie swojego terytorium) i zwierząt podwórkowych. A wrogów poza człowiekiem nie mają, pożywienia w lesie full(dużo saren, jeleni i dzików) więc będą się mnożyły dość szybko.

  2. No a na czym konkretnie polega “bestialstwo” tego czynu? Bo to sugeruje, że ktoś się nad tym wilkiem pastwił, a tu proszę, ktoś wpakował mu po prostu kulę w kark, prawdopodobnie celując w środek masy. Jak nazwać w takim wypadku sposób w jaki umiera ofiara wilka?

    Dopiero co sieć obiegł film z wilkiem trzymającym w pysku głowę psa…

  3. a ile ty pytajniku widziałeś ludzi zjedzonych przez wilka?- babcię z czerwonego kapturka? To człowiek jest najpodlejszym ze wszystkich stworzeń bo tylko człowiek zabija z zawiści i dla przyjemności, tylko człowieka kręci cierpienie innych stworzeń, ba najwięcej dzieciobójców jest u człowieka- ponoć rozumnego. Inne zwierzęta zabijają by żyć, co zabiją zeżrą- a człowiek uzurpował sobie prawo do bycia panem na tym świecie do zabija z okrucieństwem, pastwienia się, znęcania tak nad zwierzętami (wiele tu takich artykułów)jak i nad innymi ludźmi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here