Policja zatrzymała dwóch mężczyzn z metamfetaminą

3
1757

Metamfetamina (w slangu narkotykowym kryształ, crank, piko), to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Zdaniem naukowców jest to jeden z najbardziej uzależniających, toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków. Wśród nieodwracalnych skutków jego stosowania eksperci wymieniają uszkodzenia mózgu, obciążenie serce, stany lękowe, czy urojenia, … Niemniej łatwość produkcji, jego zdobycia oraz stosunkowo niewielka cena sprawiają, że popularność tej substancji z roku na rok rośnie.

 

Niemal każdego dnia słyszymy o zatrzymaniach przez policję w naszym kraju osób posiadających przy sobie ten narkotyk. Tak też było w ostatnich dniach na terenie powiatu lwóweckiego. Policjanci w minionym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami podczas różnych interwencji na terenie miasta.

„Jeden z zatrzymanych mężczyzn to 20-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, drugi natomiast to 28- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Obaj mężczyźni posiadali przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz lwóweckiej policji.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here