Zaskakujące stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji

6
598

Aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem – ogłosiła na konferencji prasowej Platforma Obywatelska.

 

To efekt wypracowanego przez działaczy największej partii opozycyjnej w naszym kraju stanowiska po tym, jak Trybunał Konstytucyjny zakwestionował aborcyjny kompromis z 1993 roku.

Kobiety muszą mieć prawo do decydowania o własnym szczęściu i życiu. Dlatego stajemy dziś po ich stronie. Po stronie cywilizacji szacunku do drugiego człowieka i wiary w niego. Cieszę się, że mogłem dziś o tym powiedzieć. – napisał w sieci Borys Budka szef PO.

PiS zrujnował kompromis aborcyjny. Dlatego powinniśmy zawrzeć nową umowę społeczną, tak, by mogła ją zaakceptować większość społeczeństwa. PiS przez ostatnie lata konsekwentnie odbierał Polkom godność i poczucie bezpieczeństwa, zabierając in vitro czy antykoncepcję awaryjną. Dziś proponujemy podstawowe zapewnienie praw kobietom. Nazwaliśmy je Pakiet Praw Kobiet – usłyszeliśmy podczas czwartkowej konferencji prasowej PO.

Proponowane przez nas rozwiązania są po to, by decyzji o przerywaniu ciąży było jak najmniej. Najpierw musimy zapobiegać. – argumentowali władze Platformy. – Państwo musi zagwarantować edukację seksualną i dostęp do antykoncepcji, także awaryjnej, badania prenatalne, bezpłatny dostęp do in vitro i kompleksowe wsparcie w wychowywaniu niepełnosprawnych dzieci.

Największa w Polsce partia opozycyjna podczas dzisiejszej konferencji prasowej przekazała jednoznaczne stanowisko aborcji w naszym kraju: – To kobieta powinna podjąć tę osobistą decyzję, a prawo musi jej to umożliwić.

Odrzucamy radykalizmy z prawej i lewej strony. Potrzebujemy Nowej Umowy Społecznej. „Pakiet Praw Kobiet”, w którym poza rozwiązaniami, o których mówi Polska przez ostatnie miesiące są także: bezpłatne badani prenatalne, refundacja antykoncepcji, in vitro, i edukacja seksualna napisał na portalu społecznościowym Poseł Cezary Tomczyk.

Czy w szeregach PO będzie w tej kwestii zgoda, czy ta decyzja wywoła trzęsienie ziemi? Czy Waszym zdaniem to krok w dobrą stronę? Czy zgadzacie się z argumentami Platformy Obywatelskiej?

6 KOMENTARZE

  1. Maska opadła . Stefan Niesiołowski powiedział swego czasu , że ” Platforma Obywatelska to partia bezideowa .Pięknie opakowana a w środku pusta “.
    Gdzie ten program … ?. Ni ma i ni będzie piniendzy …. buha ha ha ha

  2. Kogo dziwi nowe-stare stanowisko dawnej partii Palikota? Czy wstąpiłby do partii którą uważałby za bliską ideowo KRK? Od dawna było oczywiste, że w PO jest linia “oficjalna” i ta prawdziwa. Już 10 lat temu wypuścili kontrolowany wyciek w celu sprawdzenia reakcji społeczeństwa o planach na homoseksualne partnerstwa. PO to partia mądrości etapu, a teraz tą schedę przejmuje Hołownia.

  3. Uważaj edward co będzie po rzadach PIS .Kolosalne długi i napchane kieszenie pisowskich partyjniaków.Poczytaj sobie o agencji PR Hoffmana z PiS to jest wałek dopiero.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here