Zaparkował na przejściu dla pieszych

19
1729
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Nie ma to jak zaparkuje „zawodowiec”! Nie tylko niezastosowaniem się do przepisów ruchu drogowego, ale także brakiem wyobraźni, brakiem kultury jazdy – szacunku dla pieszych wykazał się kierowca Renault Kadjar, który w sobotę zaparkował swoje auto na przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicz w Lwówku Śląskim.

 

Jak prawidłowo parkować?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie żadnemu dobremu kierowcy nie powinno nastarczać problemów. Wszak przejście dla pieszych to rzecz święta, którą należy szanować tak jak samych pieszych. Ci chcąc przejść przez ulicę na drugą jej stronę muszą mieć dobrą widoczność. To jeden z warunków bezpieczeństwa.

Mandat za parkowanie

Prawo o ruchu drogowym jasno mówi, że parkować możemy w odległości nie mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Wyjątkiem mogą być ulice jednokierunkowe, na których miejsca parkingowe można wyznaczyć bezpośrednio za “zebrą”, patrząc w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu. Wynika to stąd, że auta zaparkowane za przejściem na ulicy jednokierunkowej nie ograniczają widoczności zbliżającym się do niego kierowcom.

Jak parkuje się w Lwówku Śląskim

Zdjęcie do redakcji nadesłała czytelniczka, która na zachowaniu kierowcy nie pozostawia suchej nitki. Okazuje się, że są i tacy kierowcy, którzy wszystkie zasady od przepisów ruchu drogowego, po te dotyczące kultury mają w nosie. Najwyraźniej wydaje się, iż ważniejsze od tych wszystkich zasad jest ich własna wygoda.

19 KOMENTARZE

 1. W Gryfowie jest jeszcze gorzej. Parkują na pasach, w bramach wjazdowych, nawet na trawnikach. Wystarczy przejść się pod Pasję i zobaczyć co tam się dzieje, bo swobodne przejście chodnikiem zazwyczaj graniczy z cudem…

 2. A czytelniczka sama by stanęła tak jakby nie było miejsca parkingowego… Zdecydowanie jest za mało parkingów u nas … Aut przybyło a miejsca do parkowania brak

  • Z Lubomierza jesteś co na pasach Opla zostawiłeś, foteke ci zrobili, jeden telefon i ściągneli posta z info. w ciągu kilku minut ,to jest sprawiedliwość.

 3. Ignorowanie przepisów to hamstwo ale niezdawanie sobie sprawy jakie zagrożenie stwarza takie parkowanie to zwyczajny debilizm. Zarówno ten kombivan jak i to rozkraczone zaparkowane jest karygodnie drastycznie zmniejszając widoczność pieszych wychodzących zza tych pojazdów. Co na przejsciu i w strefie przejscia widzą kierowcy jadący w stronę Jaśkiewicza!?

  • Wiecie po co teraz przyjmują tylu do Policji , bo wieszaki na mundury w szafach się skończyły i nie mają gdzie wieszać, tak że mamy chodzące wieszaki.

 4. Szukacie sensacji, to może zróbcie reportaż o parku gdzie w godzinach wieczornych nie użyczysz nikogo z dorosłych ani starszych osób, bo park opanowuje pijąca i szukająca rozruby młodzież.

 5. Tak to jest jak sie wiesniaki z furmanki przesiada do samochodow. Jedyna nadzieja to wzrost ceny barylki i LPG to sie z PKS -em przeprosza i znow bedzie porzadek

 6. Za to piesi mają kulturę, szczególnie jak wbiegają nagle na jezdnię a 10 metrów dalej jest przejście.Jak stoją przed przejściem i plotkują, a kierowca zdezorientowany zastanawia się czy jechać czy stanąć, bo tylko one wiedzą jaki mają zamiar.

 7. przepisy ruchu drogowego sa dla kierowcow ktorzy maja ich przestrzegac a jak sie nie stosoja to nie powini byc kierowcami dlatego sa wypadki niektorzy sie zachowuja tak ze im wszystko wolno nie tedy droga

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here