Nowa policjantka w szeregach lwóweckiej Policji

20
3269

5 maja br. nowa funkcjonariuszka złożyła przysięgę służenia Ojczyźnie i społeczeństwu. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim młodszy inspektor Jarosław Baran pogratulował nowej policjantce i wręczył rozkaz.

 

W Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim nowo przyjęta funkcjonariuszka w obecności pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim młodszego inspektora Jarosława Barana wypowiedziała słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

PRZYPOMINAMY:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

TERMINY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO:

 • 7 marca,
 • 14 czerwca,
 • 2 sierpnia,
 • 19 września,
 • 29 grudnia.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Adres:

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W LWÓWKU ŚLĄSKIM
ul. Przyjaciół Żołnierza 22, 59-600 Lwówek Śląski
Szczegółowych informacji udzielają pracownice Wydziału Kadr i Szkolenia pod numerem: 47 87 35 265

Wszelkie informacje na temat doboru do służby oraz wymaganych dokumentów znajdują się tutaj.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

20 KOMENTARZE

 1. Niepoprawna to jesteś Ty.Powoli nabedzie doświadczenia, nikt nie jest od razu specjalistą. Naturalna wymiana pokoleń. A tak z ludzkiego punktu widzenia,ciekawe jaką wybitna jednostka jesteś, że krytykujesz I osadzasz.

  • Życie i czas wszystko zweryfikuje, zobaczymy jak przyjdzie zatrzymać rozjuszonego naćpanego lub pijanego awanturnika o wadze 90+ a o wysportowanym i dobrze zbudowanym wandali to już nawet nie myślmy…

  • Jak najbardziej, tylko proszę sobie wyobrazić dwóch wandali niszczących Pańskie mienie lub chcących wyrządzić krzywdę na zdrowiu, jak tu mózg może zastąpić siłę fizyczną i posturę?

 2. Nie wszyscy muszą być fizyczni? To co mają powiedzieć Ci co właśnie są fizyczni i mózg (jak to zostało ujęte) też niczego sobie? Oni nadal mają być fizycznymi bo ktoś inny nowo przyjety jest tylko mózgowy?

  • Akurat. Zaraz siądzie na zadzie. Będzie robić patrole, unikać żuli, żeby się nie pobrudzić, odwracać głowę jak będzie widziała, że na interwencji może być problem, a walić mandaty za picie piwa w krzakach na szkolnej. Norma u nas. 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here