Zapalił się Citroen

0
1512
zdjęcia: OSP KSRG Gryfów Śląski

Wypadek, wyciek paliwa lub oleju silnikowego, wadliwa elektryka – zaśniedziałe styki, ale też instalacja uszkodzona przez gryzonie, źle zamontowane akcesoria – nieprofesjonalne naprawy i przeróbki, czy wady fabryczne. To najczęstsze przyczyny pożarów aut.

 

 

Gdy dojdzie do pożaru samochodu w trakcie jazdy należy jak najszybciej zjechać na pobocze i zatrzymać auto, tak, by pożar nie przeniósł się na inne samochody czy znajdujące się w pobliżu budynki. Następnie trzeba należy wyłączyć silnik i jak najszybciej opuścić pojazd.

Kolejnym krokiem jest wezwanie straży pożarnej – dzwoniąc pod numer 112. Jeśli pożar jest niewielki, to można próbować go ugasić samemu za pomocą gaśnicy samochodowej. Ten nieco większy wymaga pomocy innych osób z dodatkowymi gaśnicami, lub działań strażaków.

Lwóweccy policjanci badają okoliczności i przyczyny pożaru samochodu osobowego marki Citroen, do którego doszło w środowy wieczór w centrum Gryfowa Śląskiego. Strażacy z OSP KSRG Gryfów Śląski zgłoszenie o pożarze samochodu na ul. Jeleniogórskiej otrzymali tuż przed godziną 20.

zdjęcia: OSP KSRG Gryfów Śląski
zdjęcia: OSP KSRG Gryfów Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here